Son Dakika Haberler

Keser Döndü, Sap Nerde? Mustafa Balcı

Keser Döndü, Sap Nerde? Mustafa Balcı
Okunma : 99 views Yorum Yap

mbalci_1Devlet seçim bütçelerini belirli ölçüde dağıtıyor, Muhalif partiler pastanın en az dilimi ile seçimlere reklam ve hazırlık çalışmaları içerisinde ufak bütçelerde yaşamak zorunda kalıyor.

CHP Muhalif parti olması sebebiyle devlet bütçesinden yeterli pay alamıyordu.

KESER DÖNDÜ!

CHP Sarıyer 2 gündür Türkiye genelinde, bugüne kadar yaşanmamış bir şekilde gündeme girdi.Reklamdan en büyük payını aldı..Hiç bir bütçe bir ilçenin tanıtımını bu kadar dar bütçe ile reklamını yapamazdı.

Türkiye 2 gün boyunca Şükrü Genç adını ezberledi.

TV Kanalları 1. haber olarak verdikleri CHP’nin Sarıyer de seçimlere giremeyeceği konuşuldu. Siyasi partiler yapmış oldukları itirazları ilçe seçim kurullarında değerlendirdiler ve İlçe seçim kurulunda kararın 2/5 çıkmasına karşın, CHP Genel Merkezi Yüksek Seçim Kuruluna başvurarak  ve YSK’nın almış olduğu olaganüstü toplantı kararında Sarıyer CHP’nin seçimlere girmesinde herhangi bir mani yoktur açıklaması geldi.

Şükrü Genç’ yapmış olduğu basın açıklamasında partililer ağlıyordu.

Herkes Şükrü Genç’in dik durmasına şaşırmış ve bir başkan olarak Sarıyer Halkına ve partililere en zor koşullarda dik durarak moral motivasyon sağlayarak. Tecrübeli siyasetçinin ekip anlayışı ve inancı yok olmuş morallerin yeniden bir rüzgar, bir kıvılcım gibi yükselmesini sağlıyordu.

Yerel ve Ulusal basın haberlerinde Flaş- acil haberler geçiyor. Bazı yerlerde kutlamalar yapılıyor, pazarlıklar ve sürecin gelişimi,  gülen yüzler, zafer çığlıkları atıyordu!

Bütün Hesaplar Alt Üst Oldu..

SAP NERDE?

TV ler ve Canlı yayınlar haber üstüne haber yapıyor, haberler önce seçimlerin iptalini verirken. Bir anda YSK kararı Türkiye’nin genelinde CHP’lilerin sevinçlerini vermek zorunda kalıyordu.

Konfetiler atıldı!

Horon tepildi, Davullar zurnalar çaldı.

Keser Döndü, Sapı bulamadık…

SARIYER HALKI KESERİN SAPINI ARIYOR..

Mustafa Balcı..