Son Dakika Haberler

Roberto Cavalli Giyerim Aman.. Mustafa Balcı

Roberto Cavalli Giyerim Aman.. Mustafa Balcı
Okunma : 56 views Yorum Yap

sevgiGündem farklılıkları nedeniyle şaka ile sürç-i lisan kaybolmuş durumda.

Yaşamın doğal renklerini insanlar yüzlerine, bedenlerine, çevrelerine yansıtırlar, Güler yüz her zaman en tehlikeli silah olarak karşımıza çıkıyor.

Güler yüz ve güzel, bakımlı ve taşıyabilen, neşeli ama sinsi, sert bakışlı ama duygusal kadın diye yüzlerce yaşamın içinde örnekler sıralayabiliriz, kadınları ancak kalp gözlerinizle değerlendirebilirsiniz.

Güzele sadece bakmak yetmez.

Bu yılın önemli düğünlerinden birini daha yaşadık, genç ve şık bayanlar günün önemi üzerine her biri moda kıyafetler ile ses getirdiler.

Müthiş güzel ve kendinden emin kıyafetler içinde parıldayan kadınlar gördük.

Modayı yakından takip edenler bilirler ki 2013 modası çiçeklerle donatılmıştır. Bütün kadın kıyafetlerinde çiçek desenleri kullanılmıştır.

Kadınların yakından takip ettiği önemli modacılar Rare London, Red Valentino, Roberto Cavalli,  Matthew Williamson , Dolce&Gabbana dır.

İtalyan rüzgarı olarak kabul edilen 2013 modasında Picasso hayranlığı her elbiseye yansımış ve desenler yüzeysellikten çekiciliğe, insanların bakış noktalarına odak olabilecek göz alıcı renkler ve alışılmışın dışında desenler kullanılmıştır.

Red Valantino, 2013 serisinde abiyelerde yalın çiçek resimleri kullanarak klasik desenler ile bahar havası yaratmış ve model kesimler eklemiştir.

Roberto Cavalli ise 2013 de Picasso çiçekleri kullanarak moda da tarihi değerleri ön plana çıkarmıştır.

****

Basma ve Fistan giyilir!

Bazı haber sitelerinde, Dünya’nın Altın ve Petrol’den daha değerli olan modayı şakaya alıp insanlar üzerinden eleştirmesini anlayamıyorum!!

Basma ve Fistan o kadar önemli ki, Türk basması almak için Dünya’nın sayılı zenginleri ve doruk noktasında ki sanatçılar yılda defalarca İstanbul’a sefer yapmaktadırlar.

Türk Tekstili 2001 krizi öncesi Dünyanın en büyük sanayisini yöneten sektördü.

Bugün Dünya’nın en büyük moda devleri Türk kumaşları kullanmaktadır. Pamuk tarlaları bu firmalarca kiralanmıştır. Valantino, Roberto Cavalli Türk kumaşları kullanan ender modacılardandır.

Bugün annemizin giydiği basma, Torunu’nun almış olduğu eğitimle güzel bir model kesim ile tanınmayacak kadar moda olabilir.

****

Basında yazılan, Sevgi Atalay’ın giymiş olduğu kıyafet için Basma Fistan yorumuna biraz güldüm.

Roberto Cavalli olabilir mi? Bence Cavalli…

İşte farklılıklar burada.

Büyük modacılar, sihirli elleri ve müthiş beyinleri ile öyle incelikler yaparlar ki, pazarlamada kendi ürünlerini ön plana çıkarırlar. Onlar için kadın ne kadar güzel olursa olsun, kumaşın ve elbisenin nasıl ön planda olduğuna bakarlar, hiçbir elbisede kadın ön planda değildir, ilk gördüğünüz elbisedir. Kumaştır.

Kadın ruhundan biraz anlamak lazım.

Farkındalık yaratmak, özel olmak, hissettirmek mi?

Yoksa Akıllarda kalmak mı?

Düğün bitti. Herkes bir elbiseyi konuşuyor!

Zeki kadınları seviyorum!

Aylarca basından uzak duran ve bir satır dahi yazılmayan Sevgi Atalay’ın ilk defa yaptığı işle değil, Güzelliği ve Roberto Cavalli elbisesi ile anılıyor olması ne kadar “özel ve akıllarda kalan” olduğunu gösteriyor..

Mustafa Balcı