Son Dakika Haberler

Siyaset’te Yeni Heyecanlar. Mustafa Balcı

Siyaset’te Yeni Heyecanlar. Mustafa Balcı
Okunma : 449 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

“KUZEY PLATFORMU” Uzun ve soluklu bir yola çıkmıştır!
Yaşanan siyaseti şekillendirmek için değil, Çünkü yaşadığımız günlerde siyaset yok! Olmayan bir durumu yeniden ele alarak şekillendirmeye çalışmak zaman kaybı olacaktır.
Uzun yıllardır siyaseti en derinden takip ediyoruz, muhalefetteyken karmaşıklığın, iktidardayken zafer sarhoşluğunun bilincindeyiz,
Muhalefetteyken içsel hesaplaşmalar, eleştiriler, yanlış siyaset, yanlış adaylar elbette olmuştur. Bu yüzden siyasiler yerinde çalışmaların eksikliğinde ve yanlışlığında muhalefette kalmışlardır. Buna etkenler ise Ulusal siyaset ve kaçınılmaz olarak yerel’e yansıması olmuştur.
İktidardayken çalışmanın ve çalışıldığı için hata yapmanın kaçınılmaz olacağı muhakkaktır.
İktidardayken ısrarla hata yapmak, Yönetimde bulunan insanların paylaşım ve yetki almanın sorumluluğunun “Eksik politikalar” sonucu olduğunu görüyoruz.
Hatayı regalize etmek kaçınılmaz olmalıdır. Yapılamamıştır!
Yapılmamıştır.
Bizim yolculuğumuz İktidar yolculuğuysa, evet İktidar olmak istiyoruz,

Bizim yolculuğumuz “ Ustalık” yolculuğuysa evet,” Usta” olmak istiyoruz.

Unutulmamalıdır ki!
“Etrafımızdaki ustalarımızın yanlış politikaları yüzünden hata yapılıyorsa ve “Ustalar” “Çırak “ durumuna düşüyorsa – düşürülüyorsa bu mevcut iktidarın kullanımı ve geleceği açısından zarar verecektir. “
Yeni politikalar, yeni insanlar, yeniden gelişim ve projelerle ancak siyaseti şekillendirebilirsiniz.
Gelecek karamsar değildir. Gelecek, mevcut iktidarı korumak ve reel projelerle sürdürebilmektir.
İktidarda kalmak içinde öz eleştiri yapılmalı ve projeler hayal ürünü olmamalıdır.
“Dostlar her zaman dost olarak kalırlar, yolculukta dostluk yol arkadaşlığı içindir, projeler ve iktidar dostlar yüzünden hataya sevk ediliyorsa, “dostluklar baki” lakin projeler hata kabul etmemektedir.

Uzun ve soluklu bir yola çıktık.

Eleştiriyi, yüz yüze, hataları masaya yatırarak, çözümü gerçeklerle bağdaştırarak yaptık.
“Ayrımcılığa karşıyız. Siyasette ikiliğe karşıyız, elbette tarafız, bilerek veya bilmeyerek sadece güncel siyaset uğruna taraf değiştirenler “bertaraf” olmanın da yolunu açacağını bilmelidirler”.
Eylemde ve çalışmalarda birlikteliği savunuyoruz.
Benim yemeğim, senin çayın demiyoruz, diyemeyiz de. O zaman “ BİZ OLAMAYIZ” nasıl biz olacağız?
Biz düzenliyoruz, onlar düzenliyor söylemi, “Siyasette biz bu işi beceremiyoruz gelin yapın demektir.”

Yapamazsanız gelirler!!!

“Çevremizde yaşanan siyasi gelişmeler, partilileri ayrımcılığa sürüklemiştir. Yeni katılımlar derin düşüncelere dalmıştır. Çelişkiler içerisindedirler. Bu durum bizleri yeniden düşünmeye, sorgulamaya ve çare aramaya yöneltmiştir. “
Çaresi vardır..
Herkese sahip çıkmaya, kucaklamaya, kardeşlik jargonun ile değil, dava meselesi ile kader birliği yapılması gerektiği kararına varılmıştır.

Herkes kendine sormalıdır. NE YAPIYORUZ…

Farkında olmadan veya bilinçli olarak “kaybetmeye mi oynuyorsunuz? ” bunun siyasi olarak telafisi uzun yıllar alacaktır, partililerin bir yirmi yıl daha bekleme lüksü yoktur. Maalesef bu ayrımcılık teknolojiyi yanlış kullanmaktan kaynaklanmaktadır, “Ayrımcılık” tez zamanda “iktidarın kaybedilmesi” ile sonuçlanacaktır. Hiçbir partilinin böyle bir lüksü yoktur…
Hele ki şikayet mekanizması işlediğinde, “Jurnalcilik” hastalık derecesine gelmişse bunun iktidardayken tedavisi yoktur. Bu kendi iktidarına ve geleceğine zarar verecektir.
Herkesin toparlanma ve yeniden düşünme zamanıdır.

SORGULAYINIZ…

İktidarda mı? kalmak istiyorsunuz. Yoksa muhalefette mi?
Mustafa BALCI
 
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)