Son Dakika Haberler

Kalem Suç İşlemez

Kalem Suç İşlemez
Okunma : 90 views Yorum Yap

nihalceŞimdiye dek ”Özgürlük” adına verilen tüm mücadelelerde bir kazanım veya başarı sağlanamamış ise bunun sebebi sadece özgürlük karşıtı bir yönetim şeklinin ve kişisel fayda sağlamayı amaç edinmiş şahısların yapmış oldukları baskı ve dayatmalardır. Zaman ilerledikçe modernleşmiş çağdaş yaşam seviyesine erişen ülkelerde bile eksikliği görülebilen ”Özgürlük” yoksunluğu, bu tür bir yönetim iradesinin haksız uygulamaları yüzündendir.  Gel gelelim ülkemiz için bu tür şeylerden bahsetmek söz konusu bile olamaz ! Çünkü YASAK ! Fikrini dile getiremezsin.. Düşünemezsin,Yazamazsın Çizemezsin. ! Aksi takdirde ne olacağı malum.. Peki ne oldu da bu güzelim memleket bu hale geldi? Neydi asrın hatası ? Neydi bu hale gelmemizde ki en büyük etken?
Bence bu soruların cevabı bulunduğunda sorun da çözülecektir.. Fakat göz ardı edilmemesi gereken bir şey var o da ”cesaret”. Cesaretimizi kaybettiğimiz anda şu anda ki durumdan çok daha kötü duruma düşeceğimiz kaçınılmaz olacaktır. Cesaret en büyük kazanımdır aslında ve konuşmak,yazmak,çizmek artık savaşmaktan daha çok cesaret isteyen bir olgu oldu.. Günümüzde.. Bazen söze nasıl devam edeceğini bilemiyor insan.. şu anda bende olduğu gibi.. düşünüyorsun.. yazmaya nasıl devam edeceğini ve neler yazacağını.. Çünkü işin sonunda kendini hiç ummadığın yerlerde bulmak ta var.. aklından yazacakların bir an uçar ve başka şeyler düşünmeye başlarsın.. işte bu cesaretin bir an uçup gittiği andır bir yazar için.. Kalemi veya tuşları sessizleşir..
Veee, uyanırsın aniden.. Susmak yok! yılmak yok! pes etmek asla söz konusu olamaz ! Düşüncelere zincir vurulamayacağı gibi, yazılara da engel olunamaz.. Yıllardır ”Özgürlük” mücadelesi verilmiş bir ülke de, tüm toplum refah, huzur ve birlik içinde yaşarken, baskı ve dayatmalarla, ayrımcılık politikaları ile toplumu birbirine zıtlaştıran bir yönetim anlayışına karşı boyun eğmek bir bakıma bu mücadeleden vazgeçmek anlamına da geleceği gibi,düşünce ve fikirlerimize engel olmalarına asla izin de veremeyiz. !   ”Düşüncelere Zincir Vurulamaz ! ‘

Özgür ve bağımsız bir toplum kolay elde edilemeyeceği gibi, tüm toplumun istek ve arzularını en iyi şekilde yerine getirebilmek için de,onların ruhlarını ve vicdanlarını çalmak da hiç bir yönetim anlayışına yakışmayacak kadar ahlaksız bir durumdur..

” Söz uçar yazı kalır”. deyiminde de anlatılmak istendiği gibi,bir tarihten diğerine kalacak olan yegane şey, yazıdır.. ve yine tarihe bırakılacak en değerli şey de aslolan şeylerdir.. yani doğrular..
Cesaretin en büyük kanıtı, doğruları yaşatmak ve yaşamak ise şayet, cesaretin yettiği tek şey düşünmek ise,düşünmenin tek sonucu da yazmak ise eğer.. doğruları olduğu gibi yazmaya değer.. Kötülüklerin çokça yaşandığı, Ölümlerin ucuza indirgendiği, Yalan-riya dolmuşsa ortalıkta, Göründüğünün aynısı ise yaşanılanlar, İnsanlar suçlu,suçlu insanlar.. Görünen görünmeyen her şeyi.. Kalemler sadece yazar..
Özgür düşünceler, özgür beyinlerden dökülürler.. Cesaretiniz yüreğinizde,yüreğiniz de kaleminizde olsun..

Kalem suç işlemez.. NKY