Son Dakika Haberler

Köşe Kapmaca Oynamıyoruz; Nihal Yeşilbaş

Köşe Kapmaca Oynamıyoruz; Nihal Yeşilbaş
Okunma : 89 views Yorum Yap

nihalyesilbasKüçükken çok oynardık bu oyunu,her arkadaş bir köşede durur ve bir birlerinin yerlerini bir şekilde yakalar,son köşe kalıncaya dek oyun devam ederdi.

Büyüdük artık,fakat oyunu hala devam ettirenler var günümüzde.Bu kez farklı amaçlar için ve farklı sebeplerden dolayı oynansa da.
Çocukluğumuzda ki kadar masumca da değil hani.Daha da ciddi ve dolambaçlı..

Özellikle de iyi dostlukla ve arkadaşlıklarla başlayan çoğu birlik ve gruplarda,kişisel çıkarlar ve menfaatlere ulaşmak için bu oyun son derece ideal haldedir.Her ne kadar bu kimseler bunu üzerine konduramasa da ne yazık ki bu böyle.

Bu onun köşesi,bu bunun köşesi.. herkes bir köşe arar durur. Ve sonra bir bakmışsın köşeler yok! kalmamış.. ve,dostluklar da arkadaşlıklar da bitmişşş..

Belki insan doğasından gelen bir güdü,belki de zamanın bir halt yemesi,ne denirse artık kişilerin engel olamadıkları bir oluş bu.

Günümüzde ki siyasette bu oluşa çok sık rastlamaktayız.Etrafımıza biraz dikkatli bakmak görmemiz için yeterli.Eğer iyi bir gözlemci ve araştırmacı iseniz bu daha da kolay demektir.

Sözün kısası,’köşe kapmaca’ ile başlayan yazımı getireceğim konunun özü şu;

Bende siyasetin içinden biri olarak,bizler toplum için uğraşan kişileriz.Etrafımızda ki kişiler ve insanlar oldukça kalabalıktır.Ve bizler siyaseti yine insanlara yararlı olmak,ve onları doğru yönlendirmek için varız.Bir mücadelemiz var,ve bu mücadele de hep bir arada olmak zorundayız.Grup olmanın topluma karşı sorumlulukları olmalı bir bakıma..

Kimse kimsenin kişiliğini ve karakterini yargılayamaz,aksi bile düşünülemez elbet.Fakat kişi kendi kendini yargılayabilir ve sonucunda kendini eleştirebilir.

Fakat,daha önce de değindiğim gibi,grup içinde olan insanlar bulundukları grubun ortak değerlerine saygı duymalı ve uyum içerisinde davranmalı ki,topluma karşı duruşlarında da bir o kadar uyumlu ve güzel etkiler bırakabilsin.

Ben bunun en güzel örneklerinin siyaset ile uğraşanların,siyaset yapanların başarabileceğine inanıyorum.Siyaset bir ülkenin tüm hayatını değiştirebilecek bir olgudur.Ve bu olguyu toplum üzerinde en iyi ve en güzel bir şekilde yaratabilecek etken ise siyasetçiler olduğuna göre,öncelikle de siyasetçilerin kendilerini topluma kanıtlamaları gerekir.Bu da tabi ki öncelikle kendi duruşları sayesinde olacaktır.

Sözün kısası,,

Köşeler sadece köşe olarak kalmalı.,kapmak için veya dönmek için kimse kimse ile yarış içinde olmamalı.Eğer ki,tüm grup elemanlarının sadece tek bir çıkar ve amaçları var ise şayet,böyle fikir ve düşüncelere asla mahal bile vermemeliler.Tam aksi,dayanışma içinde olmalılar..

Eğer,ülke,toplum,ve gelecek endişelerimiz varsa,önce biz toplum olup,topluma örnek olmalıyız.. N.Y