Son Dakika Haberler

“Virüsler terör saldırılarından daha tehlikeli”

“Virüsler terör saldırılarından daha tehlikeli”
Okunma : 1.587 views Yorum Yap

The Guardian gazetesi binden fazla kişinin ölümüne neden olan Koronavirüs’e ilişkin Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Ghebreyesus’un endişe verici açıklamalarına yer verirken The Times, Britanya Başbakanı Boris Johnson’ın yargının yabancı suçluların sınır dışı edilmesini engellemesine verdiği tepkiyi manşete taşıdı.

Le Monde gazetesi, Almanya’da iktidar partisinin genel başkanı ve Merkel’in halefi olan Kramp-Karrenbauer’i gündeme aldı. Al Arabiya’da ise Lübnan’da yeni hükümetin kurulmasına ilişkin gelişmeler yer aldı. ABD’de Adalet Bakanlığı’nın Roger Stone’a verilen cezaya müdahale etmesinin ardından davayla ilgilenen bazı savcılar istifa etti. The Washington Post, bazı medya kurumlarıyla iş birliği yaparak büyük bir istihbarat skandalını ortaya çıkardı.

12 Şubat 2020‘de dünya basınında öne çıkan başlıklar şöyle…

The Guardian | Dünya Sağlık Örgütü Başkanı: Virüsler terör saldırılarından daha tehlikeli

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 1000’den fazla insanın ölümüne neden olan Koronavirüs’ün çok ciddi bir tehdite dönüştüğünü söyledi. Uzmanların Koronavirüs’ün dünyanın yüzde 60’ına yayılabileceğini açıklamasının ardından Ghebreyesus, “Virüsler herhangi bir terör saldırısından daha güçlü sonuçlar doğurabilir. Aşının bulunması en az 18 ay sürecek” dedi.