Son Dakika Haberler

Ukrayna işgal altında. Festival Maltepe’de

Ukrayna işgal altında. Festival Maltepe’de
Okunma : 2.208 views Yorum Yap

Maltepe Belediye Tiyatrosu, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle bu yıl  “24.Uluslararası Melpomena Tiyatro Festivali”nde oynanacak “Memurin Faslı” isimli oyununu Maltepe’de sahneleyecek.

Ukrayna’nın güneyinde yer alan Herson şehrinin Rusya tarafından işgal edilmesi nedeniyle festival bu yıl her tiyatronun kendi ülkesinde ve şehrinde perdelerini açmalarıyla başladı. 10-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale 11 ülke, 34 farklı şehir ve 60 tiyatro katılım sağlıyor.

İKİ ÖDÜLLÜ OYUN SAHNELENECEK

Festival kapsamında Maltepe Belediye Tiyatrosu, “Memurin Faslı” isimli modernize edilmiş orta oyunuyla 18 Haziran saat 20.00’de Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde (YKKM) sahne alacak. Yazar ve senarist Coşkun Irmak’ın yazdığı, Kubilay Erdelikara’nın yöneteceği müzikli oyunda günlük yaşam dertleri seyirciyle buluşacak. Maltepe Belediye Tiyatrosu geçtiğimiz yıl düzenlenen 23. Melpomena Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Memurin Faslı isimli oyunuyla Stüdyo Sahne’de “En İyi Oyun” ve “En İyi Oyuncu Grubu” ödüllerini kazanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)