Son Dakika Haberler

AKP Sarıyer'de Kazananlar mı? Kaybettirenler mi? Belediye Başkan adayı çıkacak

AKP Sarıyer'de Kazananlar mı? Kaybettirenler mi? Belediye Başkan adayı çıkacak
Okunma : 123 views Yorum Yap


akp_sariyerAK Parti Sarıyer’de siyaset renklenmeye başladı, Bir yıl boyunca mahallelerde ve Sarıyer kamuoyunda çalışmalar yapan AK parti Sarıyer ilçe teşkilatı Aday adayları müracaatları ile renklenmeye başladı.

Sivil Toplum Kuruluşları ve çeşitli etkinliklerde halkın karşsında farklı bir görüntü çizmek adına AKP sarıyer vizyonunu oluşturan ekip içersinde yerel komiteler proğramlarında Sarıyer genelinde çalışmalar yapan kurmay heyet tam kadro aday adayı oluyor.

AKP’YE  SARIYER’DE SEÇİM KAYBETTİRENLERİN ŞANSI VARMI?

AKP Sarıyer için aday adayı olan Şems Çakıroğlu, Kazım Uğur Kızılaslan, Av. Nurettin Çelik, Başar Biberoğlu,adaylık müracatlarını yapmış. Sedat Özsoy  ise aday adaylığınını açıklamıştı.

AKP de bir çok adayın yanısıra İlçe Başknı Hüseyin Özdemir siyasi kulvarı bir süredir yokluyor ve ilçe başknı avantajı ile aday adaylığı şansını denemek istiyor.

AKP Mecli süyesi Cemil Özbalta ‘nın aday adaylığını ise bir yıl önce duyurmuş ve ciddi çalışmlar içersinde olduğunu yazmıştık.AKP’de 4,5 yıl boyunca “dosyalar kahramanı” olarak biline Cemil Özbalta ise iddialı adaylardan

Komite içerisinde yer alan ve bir süre önce ilk defa yönetime alınan Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkan yardımcılarında. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez ise aday adaylığının mesajlarını Sarıyer Spor Kulübü çevresine daha önce ilan etmiş ve siyasi çalışmalar içerisinde olduğunu Sarıyer en iyi bilenlerden biriyim, Yaşamım spor diyerek Sarıyer Spor’un geleceğini ve hayallerini gerçekleştirmek istiyorum açıklaması yapmıştı.

Yine AKP’nin “Altın Nesil” politikasına uygun olarak RP kökenli daha önce aday adaylığı yapmış bulunan yerel yönetimlerde uzman olan, Teşkilat sorumlusu Salih Güzel’de AKP siyasi çevresinde şanslı olan aday adayı olarak ortaya çıkıyor.

Sivas Eski Milletvekili Selami Uzun’da AKP’de şans arayan aday adaylarınından biri olarak gözüküyor. Sarıyer çevresinde iki yıldır çalışmlar yapan ve farklı yapısı ve ilişkileri ile ön planda olan Selami Uzun’da şanslı adaylardan.

AKP’de kamuoyunun değer verdiği adayları parti içi araştırmaları ile seçecek, Seçilen adayın dışında kalanlar ise Meclis Üyesi olarak değerlendirileceği siyasi kulislerde konuşuluyor. AKP Tüm ilçelerinde aday adaylarının  ekip içersinde değerlendirilmesi için çalışmalar yaptığı ve yetişmiş eleman olarak kabul edilip görev verdiği biliniyor.

AKP’ye geçmesi ile en yakınlarından büyük tepkiler alan Sedat Özsoy, Siyasi yaşamada görev almadığı parti kalmadığından bu defa şansını AKP’den yana kullandı. AKP içinde seçim kaybettiren “MHP li” başkan olarak değerlendirildiği için siyasi kulislerde “başkan adayı çıkacaksa bu geleneklerimize uygun olması gerekir” diyen parti içinde bulunan “Devrimci AKP “ gurubunun tepkisine neden olmaktadır.

AKP içerisinde “Reformist, Devrimci “ kanat güçlü bir yapıya sahip, AKP ve Erdoğan prensiplerine uygun, Cemaat yapısı farklı, modernist ve “Altın Nesil” ekibinin oluşumu ile gelişen, AB ve Ortadoğu bakış açıları, Radikal islamcı düşünce ile farklılıkları olduklarını saklamayan, Genç Erdoğanlar olarak kabul edilen, AKP’nin kurumlarda ve siyasetin içinde çalışarak yetiştirilmiş ve bugün görev almak için aday adayı olan ekip dışarıdan partiye kazandılaran aday adaylarına sıcak bakmıyor.