Son Dakika Haberler

Bir İlçe Varmış, Bir Delege Yokmuş! Canan ÇANAK

Bir İlçe Varmış, Bir Delege Yokmuş!  Canan  ÇANAK
Okunma : 163 views Yorum Yap

Bugünlerde Sarıyer’de çok heyecanlı bir siyasi süreç yaşanıyor.  Nefeslerimizi  tuttuk anahtar kimde kalacak diye bekliyoruz. Gün aşırı yönetim değişiyor.  İcra memurları, yönetim değişikliği, kayyum heyeti derken Sayın Mehmet Deniz geri dönüyor ve biz daha tuttuğumuz nefesi bırakamadan mühürlenmiş onaylanmış delege listemize kavuşuyoruz.

Doğru kavuştuk.

Çünkü il tarafından onaylanana kadar sözde bu listelerin belirleyicisi olan üyelerin listelerin son halinden malumatı yoktu.

Listelerin gerektiği gibi askıda olmamasının ötesinde sorulduğunda da sır gibi saklanıyordu.

Saklanıyordu da kimden? 

Zaten isimler üzerinde uzlaşan üyelerden mi? Pardon, uzlaşamayan üyelerden. Üyelik aidatları ödenirken velinimet olan fakat iradesini koymak istediğinde ekarte edilen üyelerden.

Çeşitli bloklarda bunun da savunmalarını okuyorum.

Önceki yönetim de hatalıydı diyorlar. Tamam, mademki her gelen kendinden sonrakine kanunsuzluk hakkı veriyor yeni tüzükte bunu yasalaştırsınlar da biz de astronomik umutlar beslemeyelim.

Hayır efendim. “Bir yanlış başka bir yanlışın hafifletici sebebi olamaz ve kimse hataya hatayı emsal göstererek onu meşrulaştıramaz. Bir uygulama ya legaldir ya illegal. Daha az kanunsuz diye bir savunma kabul edilemez.”

Sayın mevcut ilçe başkanı bu serzenişlere karşılık, benim uğraştığım daha büyük meseleler var delegelik konularıyla ilgilenemem diyor.

Daha büyük meselelerin varlığı bu meseleyi yok mu sayar Başkanım?

Birileri evlerimize geliyor, üyeliğinizin tebligatı diyerek imzalarımızı alıyor, üzerine basa basa bunun delegasyonla bir ilgisi olmadığını söylüyor ve ertesi gün öğreniyoruz ki seçim yapmışız.

Yetmiyor bir de seçtiğimiz liste bizden saklanıyor, söylenmiyor.

Yapmayın Başkanım bu da sizin bir alıp bir kaptırdığınız anahtarlar kadar büyük bir mesele.  Listeler onaylanana kadar seçim yapma taahhütleri verip sonrasında çeşitli bahanelerle yapılan aldatmacaları normalleştirmek midir sosyal demokrasi?

İnsanları kandırarak imzalar alındı bu sahtekarlıktır. “Sahtekarlığın bahanesi olmaz kılıfı olur ancak.” O da minare çalınmadan hazırlanmış belliki.

Bu aralar her gün başka bir yönetim var. Bu hengamede oldu bittiye geldi hepsi. Beklide bu kayyum meselesi listeleri hazırlayanların ekmeğine yağ sürdü. Çünkü itiraz edebilecek olanları oyaladı bu yönetim sarsıntıları. He bir de çilingirleri unutmamak lazım. Onlar ki bu sürecin en karlı çıkanları…

Bugünlerde Sarıyer’de çok heyecanlı bir siyasi süreç yaşanıyor.  Nefeslerimizi  tuttuk yarın ilçeyi kim yönetecek diye bekliyoruz…