Son Dakika Haberler

Bu Gece Sarıyerli CHP’lilerin Gecesi

Bu Gece Sarıyerli CHP’lilerin Gecesi
Okunma : 88 views Yorum Yap

istinyE_11Kılıçdaroğlu bugün 6. Mitingini İstinye de yaptı, Geceleri dahi uyumayan CHP örgütü, belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe başkanları, partililer seçim süreci içinde bir gün dahi uyumadan çalışıyorlar.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu üyeleri müthiş bir çalışmaya imza arttılar. Gençlik kollarının yorulmak bilmeyen miting çalışmaları hazırlıklarda kendini göstermiş oldu. Şükrü Genç Gönüllüler ekibi alana damga vurdu.

Sarıyer, İstinye mahallesinde yapılan gece mitingi görkemli kalabalığı ile Sarıyer de bugüne kadar yapılan en büyük miting oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu miting öncesi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü halk ile bütünleştirdi.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN ZAFER GECESİ OLDU

2009 yerel seçimlerinde Sarıyer meydanında yine Kemal Kılıçdaroğlu mitingi ile seçimlere giren Şükrü Genç, 2014 de Kemal Kılıçdaroğlu ile İstinye de 10 binleri bir araya getiren sevgi seli ile gönüllerde yeniden taht kurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Sarıyer İstinye Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Konuşmasında, Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Biliyorsunuz diktatörlerin birden fazla özelliği var. Birinci özelikleri, korkuya kapılmaları ve korkmalarıdır. Korktukları için sürekli sürekli baskı yaparlar. Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir Başbakan duydunuz mu? Bizde var ama” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’ni şaibeli bir kişinin yönetemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’ni meydanların ‘hırsız Tayyip’ dediği bir kişi yönetemez. Türkiye Cumhuriyeti koltuğuna yurttaşların çıkarını savunan bir kişinin oturması lazım” diye konuştu.

2,5 MİLYON GENÇ OY KULLANACAK

Bu seçimlerde 2,5 milyon gencin ilk kez oy kullanacığına dikkat çeken CHP lideri, “Umudumuz, geleceğimiz olan gençler. Özgürlüğümüzün ve demokrasinin güvencesi olan gençler, sizlere sesleniyorum: Sandığa giderken şöyle düşünün. Yasakçı bir anlayışa mı, özgürlükçü bir anlayışa mı oy vereceğiz?

Yasakçı anlayıştan yanaysanız, adresiniz belli. Bir diktatör var. Recep Tayyip Erdoğan. Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk’ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi. Yani halkın partisi” şeklinde konuştu.

 

“ULAN… AFEDERSİNİZ”

“Haram, kul hakkı ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyenlerden hesabını soracağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi çağdaş bir yönetim anlayışıyla yöneteceğiz. Diyor ya bazen Başçalan. Efendim, şu CHP gelirse devleti yönetemezmiş. Ulan… Afedersiniz. Devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez? Devleti biz kurduk. Demokrasiyi biz getirdik. Bu millet seni Başbakanlık koltuğuna oturttu. Hırsızlık, yolsuzluk yap diye değil. Adam gibi ülkeyi yönet diye getirdi. Ama o aksini yaptı. CHP, devletin bozulan bütün çarkların yeniden inşa edecek” dedi.

 

TAKSİM HALKINDIR

Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de kentsel dönüşümü ilk defa getiren ve uygulayan parti CHP’dir. Kentsel dönüşümde de çare Sarıgül. O nedenle İstanbullu bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Seni kentin varoşlarına götürmeyeceğiz. Doğduğun, büyüdüğün, oturduğun yerde insan gibi yaşayacağın evlere sahip olacaksın. Yeşil alanların olacak. Yeşil alanları imara açmayacağız. İstanbul’u yeşilliklerle, meydanlarla donatacağız. Hele hele Taksim’i yasaklamayacağız.Taksim, halkındır, yurttaşlarındır. İstanbul enerjisini Taksim’de boşaltacak” diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç ile elele vatandaşları selamladı.

istinye_2istinye _3

527101_10152349506838738_1572105204_n