Son Dakika Haberler

CHP Yükseliyor, AKP Bütün Olayları CHP'ye Yüklüyor.

CHP Yükseliyor, AKP Bütün Olayları CHP'ye Yüklüyor.
Okunma : 96 views Yorum Yap

kemal_chp_3232Kemal Kılıçdaroğlu, Saldırı tam bir AKP tezgahı, Teröristler takibimizdeydi deniyor, takipteyse niye yakalamadın dedi, Medya olayı ballandırarak verdi, başbakan bunu CHP ile bağlantı kurdu. Başbakan Soruyor, CHP bunu kime talimatya yaptırdı. bu Hitler yöntemi,İçişleri Bakanı sabıkalı. Hrant Dink öldürüldüğünde İstanbul Valisi’ydi. O cinayetin sorumlularının tamamı terfi etti, kendisi de İçişleri Bakanı oldu. AKP oyları düşüyor, CHP yükselite Başbakan ne ile suçlayacağını şaşırdı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Polisevi’ne yapılan saldırı ardından “Polise saldıranlarla CHP kol kola eylem yaptı” diyen Tayyip Erdoğan’ı, “Bundan daha iğrenç tezgâh olamaz. Bu Hitler yöntemi. Bire bir Reichstag yangının (Alman Parlamentosu’nun kundaklanarak yakılması. Yangın sonrasında, bir çok özgürlükler askıya alınmıştı) versiyonu Türkiye’de uygulamaya konuyor” diye eleştirdi. Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak Hürriyet’e şunları dedi:
İÇİŞLERİ BAKANI SABIKALI
“Bu saldırı tam bir AKP tezgâhı. İçişleri Bakanı açıklama yapıyor, ‘Teröristler takibimizdeydi’ diyor. Takipteydiyse niye yakalamadın? Saldırı yapmalarını bekledin ve onlar da saldırdı. Medya da bunu ballandıra ballandıra verdi. Sonra Başbakan çıktı CHP ile bağı kurdu. El insaf yani. İçişleri Bakanı, terör örgütü ve Başbakan, tam bir üçlü işbirliği. CHP hangi terör örgütüne talimat verdi ve işbirliği yaptı? Ama burada çok açık işbirliği var. Takibindeyse sen hükümetsin, niye yakalamadın? Yakalamıyor, emniyete saldırılınca da CHP’yi suçluyorsun. Bu Hitler yöntemi. Bire bir Reichstag yangının versiyonu Türkiye’de uygulamaya konuyor. Açıkca söylüyorum, bu İçişleri Bakanı sabıkalı. Hrant Dink öldürüldüğünde İstanbul Valisi’ydi. O cinayetin sorumlularının tamamı terfi etti, kendisi de İçişleri Bakanı oldu. Önümüzdeki günlerde Türkiye daha karanlık terör eylemlerine tanıklık edebilir. Bunun arkasında, hükümet ve terör örgütleri arasındaki dolaylı işbirliği var.
CHP YÜKSELİŞTE
Biliyorlar AKP oyları düşüyor, yükselen bir CHP var. İktidardan gitmemek için terör dahil her şeyden medet umar hale geldiler. Son olay çok açık ve net kendi itiraflarıdır. Bana dünyada şu örneği kimse veremez. Terör örgütü iktidarın takibinde olacak, terör eylemi yapılacak, terörist ondan sonra yakalanacak. Böyle şey olur mu? Sonra gidip 2 bin polisle yakalayacaksınız. Bunu da başarı diye sunacaksın. Ayrıca Kızılay, Ankara, Emniyet buralarda polis kaynıyor. Bu gerçeği bütün yurttaşlarımın bilmesini istiyorum. Başbakanınki ağır suçlama ise benimki daha ağır. Çünkü kendi itiraflarına dayalı. O kadar güzel bir tezgâh hazırlanmış ki, Başbakan CHP’yi suçluyor, bundan daha iğrenç bir tezgâh olamaz. Dünyanın hiçbir demokrasisinde böyle bir şey görülmemiştir.
BİLİNÇLİ YAPILIYOR
Adamın eli kanlı diyorum, ondan ağrına gidiyor. Eli kanlı tabi. El Kaide militanlarını Türkiye’de eğitip Suriye’ye gönderen sen değil misin? Reyhanlı’da İçişleri müfettişleri rapor verdi, hiçbir yöneticinin kusuru yokmuş. Ama ben bir grup toplantısında açıkladım, MİT, polisi defalarca uyardı diye. En son tarihe not düşmek için dinlenebilen bir cep telefonu ile arama yapıldığını söyledim. Şimdi ise bakan hiçbir yöneticinin kusuru yok diyor. Kusur ölenlerin miydi? Bombalı araçlar geliyor denmesine rağmen önlem alınmadı, 52 yurttaş hayatını kaybetti. Bütün bu tezgâhlar AKP’nin bilinçli olarak gerçekleştirdiği tezgâhlar. Başbakan, İçişleri Bakanı’nı çağırıp derhal istifasını istemeli. ‘Senin takibinde ise bu roketli eyleme neden izin verdin’ demeli. Eğer bunu yapmazsa o tezgâhın içinde kendisi de vardır.”