Son Dakika Haberler

CHP’de Parti Meclisinden Sonra Süpriz İstifa

CHP’de Parti Meclisinden Sonra Süpriz İstifa
Okunma : 121 views Yorum Yap

TurgutdibekCHP de tartışmalı geçen PM sonrasında CHP Kırıkkale Millet Vekili Turgut Dibek istifa ettiğini açıkladı. Mevcut belediye başkanı ile yola devam etmemiz gerektiğini açıklayan Turgut Dibek, Mevcut yerine CHP eski Milllet vekili Mehmet Kesimoğlunun atanması üzerine istifasını açıkladı.

Veli TOPRAK/SÖZCÜ CHP’nin tartışmalı geçen MYK ve PM toplantılarının ardından istifa haberi geldi. CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. CHP Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de istifa ettiğini duyurdu.

1994 yılından beri CHP’nin yerel ve genel seçimlerinde çalışmalar yürüttüğünü belirten Dibek, CHP’nin Kırklareli adayı olarak mevcut başkan yerine CHP Milletvekili Mehmet Kesimoğlu’nun belirlenmesine tepki gösterdi. Dibek, partinin mevcut belediye başkanının halk tarafından istendiğine vurgu yaptı. Parti Meclisi’nin aldığı kararı eleştiren Dibek, hemşehrilerinin sesi olmaya devam edeceğini söyledi.
Kırklarelili hemşehrilerine ve parti örgütüne haksızlık yapıldığını söyleyen Dibek, bunu kabul edemeyeceğini ve CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Dibek’in istifasıyla CHP’nin TBMM’deki sandalye sayısı 133′e düştü.