Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu. Çık Adam Gibi Adamsan Açıkla.

Kılıçdaroğlu. Çık Adam Gibi Adamsan Açıkla.
Okunma : 109 views Yorum Yap

Kemal78CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun’da halka sesleniyor, Başbakan hırsızı yakalama diyor, sizin evinizde bu kadar para varmı, haramilere hesap soracağız, Samsın ayağa kalkmalı.
“Son 1 haftada yaşananları gördük hep beraber tanık olduk, hala tanık olmaya devam ediyoruz. Bu ülkenin polisi, bu ülkenin savcısı yani bu milletin polisi, savcısı hırsızları yakalamaya çalışıyor, rüşvet verenleri çalışıyor
AMAN HIRSIZI YAKALAMA DİYOR
Siyasi iktidar ne yapıyor. Bırakmış hırsızları savcının ve polisin peşinde. Aman hırsızı yakalama diyor. Bunlar kul hakkı yedirtmeyeceğiz diye iktidara geldiler, şuanda kul hakkı yiyor ve hırsızları koruyorlar. Efendim aramızdaki kirli olanları ayıkladık diyor. Peki bu operasyon olmasaydı o kirlileri görebilecek miydik? Demek ki o kirliler senin yanındaydı onları koruyordun ve onları Bakanlar Kurulu’na kadar taşıdın sen. İstediğiniz kadar bağırın hırsız var diye onların kulakları sağır.
Para var diye bağırın hemen koşarlar. Madem bunlar kirliydi, sen bunlarla yollarını ayırdı. Hala neden savunuyorsun bunları. Sokak sokak savunuyor. Onu alkışlayanlar kul hakkı yemenin ne büyük günah olduğunun farkındalar mı acaba.
BU MILLET BUNUN HESABINI SORACAK
Bütün yurttaşlarımı Adalet Ve kalkınma Partisi’ne oy veren yurttaşlarımın tamamına sesleniyorum. Temiz siyaset istiyorsanız yeri belli adı Halk adresi Halk partisi. Diyor ki efendim benim çocuklarım ailelerim bir arya geldiler vakıf kurdular yurt yapacaklar. Ona itiraz eden var mı. Şuna itiraz ediyoruz. Yurt yapabilirsin eyvallah. O vakfa paralar nereden geliyor. Rüşvet parası olarak geliyorsa asıl ona itiraz ediyoruz. İhale veriyorsun rüşveti de götür vakfa yatır diyorsun. Kim o vakfın sahibi, çocukları ve yandaşları. Bu millet bunu yutacak mı? Yutmayacak hesabını soracak.
SIZIN EVINIZDE BU KADAR PARA VARMI
Herkesin evinde para olur herkesin evinde para olur diyor. Sizin evinizde 4.5 milyon dolar var mı. Yoksa kusura bakmayın bir işe yaramıyorsunuz demektir. Bu salonda ne işiniz var. Ya banka müdürü parayı nereye yatırır. Dürstse parayı bankaya yatırır. Hırsızlık yaptıysa koyamaz. Kimi güvencesinde ayakkabı kutusuna koyuyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın güvencesi.
POLIS KARDEŞLERIME SESLENİYORUM
Eskiden hırsızlık olunca polis gelir suçluları alır götürürdü. Buradan bütün polis kardeşlerime sesleniyorum. Sakın ola ki iktidarın polisi olmayın. Sizin aylıklarını bu ülkenin 76 milyonu ödüyor. Halkın polisi olun. Polisin şerefi onun görevidir. DOYMUYORSUNUZ Başbakan yolsuzluk yapanları koruyor. Demek ki Başbakan ülkenin değil yolsuzluk yapanların Başbakanı.
ÇIK ADAM GIBI ADAMSAN AÇIKLA
Benim anlamadığım şey şu. Ne oldu da size de milyarları götürüyor hala doymuyorsunuz. Bir çağrı yaptım. 4 bakan siyaseti girdikleri gün mal varlıkları nedir. Siyaseti bıraktıkları gün mal varlıkları nedir. Çık adam gibi adamsan açıkla. Açıklayamaz.
BENİM MAL VARLIĞIM ORTADA
Bugün benim mal varlığım meydanda. Bütün millete gösterdim. O millete gösterebiliyor mu. Verilmeyecek hesabımız yok. Onlar hesap vermekten korkuyorlar. Telaş içindeler. Sayın Başbakan bir sıkıntın yoksa bu telaş neden. Bırak polis, savcı görevini yapsın. Namuslu adam telaşlanır mı. Telaşlanmaz. Bunların gözünü para bürümüş. Öyle vatandaşa hizmet falan yok.
TELAŞ İÇİNDELER
1 trilyon 678 milyar dolar harcadılar. Bütün cumhuriyet hükümetlerinin harcadığı paradan fazlasını harcadılar. Telaş neden. İktidar giderse birisi bana hesap soracak diye. Biz bayrağımızla gurur duyarız Bu sene Edirne’ye gittim. 40 Pınar Güreşleri. Büyük bir Türk bayrağı statta dolaştırılıyor.
HERKES AYAĞA KALKTI
Herkes ayağa kalktı 4 bakan ayağa kalkmadı. Bütün Karadenizlilere söylüyorum, kendi bayrağının önünde ayağa kalkmaya bir siyasi partiye gidip oy verecek misiniz? İstiyorlarsa fotoğrafları videoları var. Biz tepkimizi gösterdik istiyoruz ki bütün vatandaşlarımız tepkisini gösterdi.
Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece tek bir kişi bile kalsa asla ve asla bu cumhuriyeti yıktırmayacağız.
GÖZÜN DOYSUN
Meydan meydan bağırıp çağırıyor. İstediğin kadar konuş artık dünyada itibarın sıfır, bu ülkenin sade yurttaşların gözünde değerin sıfır. Sen zenginleşti, çocukların zenginleşti. Gözün doysun kardeşim. Öteki tarafa yeşil dolarları götüremeyeceksin. Samsun’da işsizlik var. Bir belediye başkanının görevi işsizlikle mücadele etmektir.
SAMSUN YENIDEN AYAĞA KALKMALI
Bizim belediye başkanımız diyor ki ben işsizlikle mücadele edeceğim. Samsun’u sadece Karadeniz’in değil Türkiye’nin önemli bir parçası hale getireceğim. Bizona inanıyoruz. Samsun yeniden ayağa kalkmalı. Samsun 19 Mayıs’ta olduğu gibi daha güçlü ses çıkarmalı. Samsun 19 Mayıs ruhunu yeniden ayağa kaldırmalı.
HARAMILERE DEVLETI TESLIM ETMEYECEĞIZ
Haramilere bir devleti teslim etmeyeceğiz. Haramileri iktidarını sona erdireceğiz. Konya’da küçük Ayaz öldü. Yoksul bir ailenin evinin camı kırık. Soğuktan öldü. Kim üzülüyor biz. Erdoğan üzülüyor mu. O yedi sülalemi nasıl zengin ederim derdinde.