Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu, Çocuklarının Hesabını Verecekler

Kılıçdaroğlu, Çocuklarının Hesabını Verecekler
Okunma : 108 views Yorum Yap

imageCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da seçim bürosunun açılışında yapmış olduğu konuşmada Türkiyenin temizlenmeye ihtiyacı var dedi.

Kılıçdaroğlu çocuklarının hesabını verecekler dedi,Kul hakkı yiyenden hesap soracağız,Bakanlar kurulu Türkiye cumhuriyetini Soyuyor.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:
“Türkiye’nin temizlenmeye ihtiyacı var.
Mansur Bey’i ben de ilk kez dinliyorum. Güzel şeyler söyledi. dikkatli dinledim. siyasetteki yolculuğunu bilmem. Beypazarı’nda başarılı bir başkan. Başarıyı kim gösterirse göstersin saygı duyacağız. Dedim ki gel CHP’ye, gel halkın partisine. Beraber mücadele edelim.
Ayrışmayı değil, barışı öncelleyen bir siyaset anlayışı. Türkiye’nin üretmesi gereken, bağımsızlığını savunan, çocuklarını düşünen bir siyaset anlayışını önceleyelim. Geldi beraber mücadele ediyoruz. Ankara’da ıhlamus ağaçlarının kaça alındığını söyledi.
Kul hakkı yiyenden hesabını soracağız.
Uygar ülkeler nasıl yapıyorsa, aynısını biz de yapacağız. Havalanına giderken ağaçlar 15 kez değişti. Nereye gidiyor bu paralar?
Çocuklarının hesabını verecek. Onlara ayakkabı kutusu az gelir. Ankara’da malı götürdüler zaten.
Yurttaşlarıma söylüyorum, sizden kesilen sosyal yardımlar kesilmeyecek, tam tersine artacak. Diyeceksiniz ki nereden artacak? Hortumları keseceğiz halka hizmet edeceğiz.
Yeni bir siyaset anlayışını inşaa etmeye çalıştığımızı söyledik. İçinde bulunduğumuz koşullar sıradan koşullar değil. Aklımıza gelmezdi. Bakanlar kurulu ve onun içine yerleşmiş bir çete Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni soyuyor.
Bütün yurttaşlarımı özgürce yaşayabilecekleri bir siyaset anlayışını inşaa edecek bir partinin yanında olmaya davet ediyorum. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.
Bayrak geçerken ayağa kalkmayan 4-5 AKP’li bakan vardı. Bize vatan sevgisi öğretecekler. Bayrağın önünde kalkmayanı partinden ihraç ettin mi? Etmedin.
1 milyon dolarlık belgenin imzanın altına atan Şaban Dişli’yi partiden ihraç ettin mi? Etmedin. Bunların yönetimi haramzade yönetimidir. Bütün yurttaşlarım bilsin. alınterini savunuruz, emekliyi, köylüyü herkesi savunuruz. Savunmayacağımız bir tek şey var o da hırsızlık. Hele siyaseten hırsızlık.
Yasak getirmişler hırsızlık konuşulmayacak. İstediğiniz kadar yasak getirin. Kenan Evren de yasak getirmişti. Sen istediğin kadar yasak getir. Daha senin oğlunu anlatmadım.
Mansur Başkan meydanlar da yapacak. Ayrışmanın zamanı değil. Başkan hedefi yükselt biraz daha.
Bugünün en güzel sloganı birleşe birleşe kazanacağız. Mansur başkanı allah’a emanet ediyorum. Sonra da size emanet ediyorum.
O çocukları düşünen bir insna, yeşilliği doğayı düşünen bir insan. O her şeyi ben bilirim iddiasında değil. Beraber yönetelim Ankara’yı diyen bir insan. O sizi seviyor siz de onu sevin.
Beraber güzel bir Ankara inşaa edeceğiz. Yolumuza başladık. Yolumuz uzun biliyoruz.