Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Mısır'a Gidiyor. Erdoğan Çark Etti. İyi Olur Dedi

Kılıçdaroğlu Mısır'a Gidiyor. Erdoğan Çark Etti. İyi Olur Dedi
Okunma : 105 views Yorum Yap

page_kemal_mısır_34223Mısır’dan gelen davet üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mısır’a gidiyor.

Başbakan Erdoğan gezi için iyi olur yararlı olacaktır dedi. Irak gezisi uğruna mitingler yapan Erdoğan yine çark etti. Rusya gezisi için havaalanında açıklama yapan Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlunun Mısır’davet edilmesinin yararlşı buldu.
Erdoğan’a tepki olarak Gazze ziyaretinde kendi topraklarından geçmesine izin vermeyen, Türk diplomatları Arap Birliği toplantısına sokmayan Mısır yönetiminin davetini kabul eden Kılıçdaroğlu, 9-12 Eylül tarihleri arasında Mısır’a resmi ziyarette bulunacak. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile İstanbul Milletvekili Osman Korutürk eşlik edecek.
CHP’den yapılan açıklamada, Türkiye Mısır ilişkileri bölge barışı ile istikrarı açısından stratejik önem taşıdığı vurgulanarak şöyle denildi:
“İki ülke arasındaki mevcut durum ve bölgedeki son gelişmeler bu ilişkilerin sağlıklı bir zeminde olmasını gerekli kılmaktadır. CHP, Türkiye’nin bölgesel ve küresel plandaki itibar ve gücünü her alanda koruma, kollama ve pekiştirme girişimlerini sürdürmeye devam edecektir. Bu anlayış doğrultusunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk 9– 12 Eylül 2013 tarihleri arasında, Mısır Hükümeti’nin daveti üzerine Kahire’yi ziyaret edecektir. Loğoğlu ve Korutürk’ten oluşan CHP heyeti Mısır’daki ziyaretleri sırasında, siyasi çevreler, sivil toplum kuruluşları, medya ve ilgili çevrelerle görüş alışverişinde bulunacaklardır.”