Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz. Gün Birlik Günüdür, Ülkemizi Düşünme Günüdür

Mehmet Deniz. Gün Birlik Günüdür, Ülkemizi Düşünme Günüdür
Okunma : 122 views Yorum Yap

mdeniz-89

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde belirlenen milletvekili listelerinin açıklanmasının ardından parti içinde gelen sıralama itirazlarına tepki göstererek, “Gün birlik günüdür, kendimizi değil ülkemizi düşünme günüdür” diyerek bir basın açıklaması yayınladı.

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yayınladığı o açıklama;

Genel merkezimiz, parti meclisini toplayarak, nihai kararını vermiştir. Şu an mecliste 131 milletvekilimiz var. Bunlardan 128 ‘i yerlerini korumuş, sadece 3 milletvekilimizin yeri değişmiştir.

Vakit dar olduğu için 1 Kasım 2015 seçimleri ile ilgili ön seçim yapılamadı. Türkiye’de ön seçimle vekillerini tespit eden tek parti CHP’dir. Buna sağdan soldan, içeriden dışarıdan kimsenin saldırmasına müsaade edilemez.

Bu seçim ülkenin kaos ortamına sürüklendiği bir dönemde yapılmaktadır. 7 Haziran seçimleri onun hukuki siyasi sonuçları geride kaldı.

Yeni seçime yeni koşullarda partiler hazırlanmaktadır.

1 Kasım seçimleri kaos ortamında giriyoruz. Milletvekili hesabı yapılarak gerçekleşen bir seçim değildir. Ülkenin genel durumu üzerinden yapılacak seçimlerdir.

Partimiz, 7 Haziran Seçimlerine yaşanacak bir Türkiye sloganı ile girdi. 7 Haziran’dan sonra öyle bir noktaya geldik ki yaşam güvenliği kalmadı. Her vatandaşın yaşama hakkı tehdit altında, insanlar, her akşam sağ salim evime dönecek miyim korkusu içerisinde yaşıyor. Bunun dışında ekonomimiz zor durumda, Türk lirası dolar karşısında % 20 değer kaybetmiş, ekomomik bütün çarklar durmuştur.

Türkiye’nin seçime götürülmesinin siyasi, ekonomik bir maliyeti sorumluluğu vardır. Bunun maliyetinin bedelini milletimiz AKP’den ve  ona koltuk değnekliği yapan partilerden 1 Kasım’da hesabını soracaktır.

Biz böyle bir durumda sıralama peşinde olamayız.

CHP’liler kendilerinden önce partilerini, partilerinden önce ülkelerini düşünürler. Onun için bu seçimde önce Türkiye diyoruz.

Sarıyerli bütün üyelerimizi vatandaşlarımızı 2. Saltanatı 1 Kasımda yıkmaya davet ediyorum. Sarıyer de hedef her zaman olduğu gibi birincilik olup, 7 Haziran seçimlerinin çok çok üstüne çıkmaktır.

Mehmet DENİZ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

SALTANAT-12