Son Dakika Haberler

ÖCALAN’IN ADINI KULLANARAK SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR

ÖCALAN’IN ADINI KULLANARAK SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR
Okunma : 6 views Yorum Yap

YALCIN-DOGAN-1

Yalçın Akdoğan’ın “Bunlar sürekli Öcalan’ın adını kullanarak yalan söylüyor, toplumu kullanıyor. Öcalan bunları yakalasa sopayla kovalar diye düşünüyorum” sözleri dikkat çekti.

 

HDP’nin oy almasının çözüm sürecine olumsuz etki ettiğini savunan Akdoğan, “Bunlar eksen kayması yaşadı. Diyarbakır’dan Nişantaşı’na, Cihangir’e sapma bunları değiştirdi” dedi.

 

BUNLAR ÖCALAN’IN ADINI KULLANARAK SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR

 

HDP barajı geçmek için çözüm sürecini feda etti. Neden milleti kandırıyorsunuz. Ben hep söyledim, AK Parti varsa çözüm süreci vardır. HDP’nin oy alması sürece olumsuz etki yaptı. Bu kişiler için hesap sorulması lazım. Bunlar sürekli Öcalan’ın adını kullanarak yalan söylüyor, toplumu kullanıyor.

 

ÖCALAN BUNLARI YAKALASA SOPA İLE KOVALAR

 

Demirtaş kendi Öcalan bunları yakalasa sopayla kovalar diye düşünüyorum. Bunlar eksen kayması yaşadı. Diyarbakır’dan Nişantaşı’na, Cihangir’e sapma bunları değiştirdi. PR’ını yaptı, ondan sonrası ne olursa olsun. Kandil ile ortak oldukları nokta silah bırakmaya ayak diremek. Demirtaş Kandil’i Öcalan üzerinde konumlandırdı.

 

KENDİNİ KULLANDIRAN BİR HDP VAR

 

Kendini kullandıran bir HDP var. Süreci havaya uçurmuş oldu. Bu açık bir tablodur. Öcalan’ın zaman zaman söylediği bir şey var. Bu kürt meselesini kim çözmek istese, onu bitirmek için bir mekanizma harekete geçmiştir. Son dönemde baktığımızda Erdoğan’a karşı da benzer bir mekanizmanın harekete geçtiğini, hem süreci hem ana aktörü olan kişiyi bitirmek için girişimlerde bulunduğunu görüyoruz. HDP de bütün kurgusunu Erdoğan karşıtlığı üzerine konumlandırdı.

 

SEÇİM SÜRECİNDE PARALEL YAPI İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDULAR

 

Burada özellikle Paralel yapı, seçimlerden önce paralel yapıyla işbirliği içine girdiğini gördük. Bu daha köklü ilişki içine girdiğini gördük. HDP’nin şikayet ettiği ne varsa, bunları yapan bir yapıyla işbirliğine girmesi, zaten o süreci zehirleyen bir işbirliği anlamına gelirdi. Ben bunu sürece ihanet ettiler olarak görüyorum.

 

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI YAPARAK BARAJI GEÇERİZ DEDİLER. SÜRECİ DÜŞÜNMEDİLER

 

Selahattin Demirtaş’ın Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarını hatırlatmak istiyorum. Çözüm Süreci’ni Erdoğan bitirdi açıklaması oldu.Kendisini kullandırdıkları bu projede, statüko bloğunu kullandılar ki barajı geçebilsinler. Dediler ki bunlar Erdoğan’a düşman. Biz de Erdoğan düşmanlığı yaparsak barajı geçeriz. Peki süreç ne olacak? Bunu düşünmediler. Bile bile süreci kurban ederek girdiler.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili yalan yanlış ifadelerde bulunuyor. İlk gün olumlu bakıyorlardı, sonra karşı çıkıyordu diyorlar. Peki Cumhurbaşkanımız neden olumsuz tepki gösterdi?

 

“BAŞKAN SEÇTİRMEYECEĞİZ BİR TAHRİKTİ…

 

Öcalan’ın şubat başında verdiği, çağrısını üç hafta geciktirmiştir. Öcalan her türlü açıklamayı yapmıştır. HDP bunu açıklamaktan imtina etmiştir. Erdoğan’ı başkan seçtirmeyeceğiz aslında bir tahrikti. Peki seçimde rakipleri Cumhurbaşkanımız mı? Değil. Siz niçin bir siyasi parti başkanı olmayan birini hedef alarak bir kampanya başlatırsınız? Bu büyük bir tahrikti. Asıl gerilimi başlatan hamle buydu. Bu başkanlık seçimi de değil.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, 20 Mart’ta, izleme heyetini doğru bulmadığını söyledi. 17 Mart’ta Demirtaş açıklama yaptı. Aynı gün hatırlarsanız Öcalan’ın mesajı Diyarbakır’a götürüldü. Bu mesaj, bizimle mutabakata varılmış bir mesaj gibi oraya götürüldü ve okutuldu. Bu bizim anlaştığımız bir çerçeve değildi. Ama neticede Öcalan’ın cezaevinden örgütü yönetmesine de elbette devlet izin veremez. Böyle bir şey olmamasına rağmen, onlar verilen bütün mesajları devletin kabul ettiği hususlarmış gibi topluma beyan ettiler.

 

Oysa onlar Öcalan’ın beyanlarından ibaret bir metindi. Nevruz konuşmasında da beklenen olmayınca, bir takım ileri laflar edilince ondan sonra sayın Cumhurbaşkanımız Dolmabahçeyle ilgili açıklama yaptı. Buradaki takvimi doğru okumak lazım.