Son Dakika Haberler

RİZE’DE ADALET YÜRÜYÜŞÜNE SALDIRI

RİZE’DE ADALET YÜRÜYÜŞÜNE SALDIRI
Okunma : 26 views Yorum Yap

RİZE YİNE YAPACAĞINI YAPTI

Akp Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de “Adalet Yürüyüşü’ne saldırı girişiminde bulunuldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne destek olmak için Rize’nin Çayeli ilçesinde yürüyen 50 kişilik CHP’li gruba saldırı girişiminde bulunuldu.

Ardeşen ve Pazar ilçelerindeki yürüyüşlerin ardından araçlarla Çayeli ilçesinden gelen CHP’liler, ilçe başkanlığı önünde toplandı. ‘Adalet’ yazılı tişörtler giyen yaklaşık 50 kişi, ‘Adalet’ sloganları atarak kaymakamlık binasına doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada sözlü sataşmada bulunan bazı kişiler grubun üzerine yürümek istedi ve CHP’lileri yuhaladı.

Kaymakamlık binası önüne gelen gruba tepki gösterenler artarken, kalabalık içerisindeki bazı kişiler yol kenarındaki plastik dubaları grubun üzerine attı, kimileri de partililere saldırmaya çalıştı.

Bunun üzerine müdahale eden Çevik Kuvvet, CHP’lilerin çevresini sardı. Kaymakamlık binası önünde bir süre beklemek zorunda kalan CHP’li grup, takviye polis ekiplerinin de gelmesiyle arka sokaklardan götürülerek alandan çıkarıldı.