Son Dakika Haberler

Sarıgül, Ben Başvuru Yapmayacağım.

Sarıgül, Ben Başvuru Yapmayacağım.
Okunma : 136 views Yorum Yap

st_sarigul_676Mustafa Sarıgül, Ben başvuru yapmayacağım, davet etsinler açıklaması ile gündem yaniden değişti. Deniz Baykal’in yapmış olduğu açıklama ile raporların gündeme gelişi ve basının bunu tekrar yayınlaması ile CHP de kulisler kaynama başladı.

Günlerdir CHP ye geçmesi beklenen ve sürekli tarih verilerek CHP ye müracat yapacağı açıklanan Mustafa Sarıgül, Bugün Sözcü gazetesi haberine göre CHP ye geçmesi tekliflere kalmış.

KIULIÇDAROĞLU DAVET SAHİBİ OLSUN. BEN BAŞVURU YAPMAYACAĞIM

Mustafa Sarıgül: “Eğer Baykal, ‘Sarıgül’ü istemiyorum’ diyorsa bunun açıkça deklare edilmesini istiyorum.” dedi.
CHP yönetiminin girişimiyle 2004’te hakkında hazırlanan Disipline Sevk Raporu’ndaki iddia ve tespitlerle gündeme gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 2014 yerel seçimlerine yönelik adaylık konusunda CHP yönetiminden davet beklediğini söyledi. Akşam gazetesinde yer alan habere göre; “Ben başvuru yapmayacağım, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez davet sahibi olsunlar” diyen Sarıgül, bugünkü tabloda kendisini istemeyenin CHP olmadığını söyleyerek şöyle devam etti: Eğer Sayın Baykal, ‘Sarıgül’ü istemiyorum’ diyorsa bunun açıkça deklare edilmesini istiyorum.” Hakkında güncellenen iddialar, Baykal’ın açıklamaları, üyelik süreci ve CHP adaylığı konusunda değerlendirmelerde bulunan Mustafa Sarıgül, özellikle eski Genel Başkan Deniz Baykal’ı hedefine oturturken özetle şu mesajları verdi:


CHP’YE BAŞVURU

Üyelik konusundaki yaklaşımımı koruyorum. CHP’ye ben kendim bir üyelik başvurusu yapmayacağım, davet bekliyorum. Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez davet sahibi olsunlar. Böyle düşünüyorum. Esasen ben geçmişte de, yani 2004 yılındaki katılımımda da bir başvuru yapmadım zaten. Sayın Baykal o zaman benim için, ‘Ateş topu gibi, pırıl pırıl bir başkan’ övgülerini yapmış ve partiye beni kendisi almıştı. Bunu da herkes bilir.

İSTEMİYORUM DİYORSA AÇIKÇA DEKLARE ETSİN.
Bugün gelinen noktada veya yaşanan süreçte beni istemeyen CHP değildir. Bu süreç içerisinde eğer Sayın Deniz Baykal ‘Sarıgül’ü istemiyorum’ diyorsa bunun açıkça deklare edilmesini; hatta bunun manşetlere taşınmasını istiyorum. Sayın Baykal’ın böyle bir tavra girmesini de geçmişte aramızda yaşanan siyasi mücadeleden dolayı yadırgamıyor; doğal karşılıyorum. Ancak bunun alenileştirilmesi gerektiği kanaatindeyim.


RÜŞVET ÇARKI İDDİALARI

Bakın ben Mustafa Sarıgül olarak biraz sağduyu istiyorum. Raporda da dile getirilen o iddialar Mülkiye müfettişleri, Savcılar, Danıştay tarafından aylarca inceledi; adeta didik didik edildi. Ve sonuçta ne oldu, sonuçta ‘soruşturmaya yer yoktur’ hükmüne varıldı. Süreç içinde açılan her soruşturmada bu sonuca varıldı.
HAKKIMDA AÇILMIŞ DAVA YOKTUR
Tüm samimiyetimle söylüyorum: Şu anda hakkımda açılmış, hukukta derdest olan, yürüyen hiçbir dava yoktur. Bugün değil, son üç yıldır da yoktur. Sadece benim şahsımla ilgili değil, belediye ile ilgili de yoktur. Kaldı ki olabilir de, buna da eyvallah diyorum; ama öncelikle biraz objektif olmak lazım. Bunu da beklemek Mustafa Sarıgül olarak benim en doğal hakkımdır. Biz tüm yönetimimizde (belediyenin icraatlarında) belgelerle iş yapıyoruz ve tüm yazışmalar, kayıtlar, evraklar, belgeler elimizde bulunuyor.

Sözcü