Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Onbinler Yürüdü.

Sarıyer’de Onbinler Yürüdü.
Okunma : 112 views Yorum Yap


ana_resimCumhuriyetimizin 90 yılını Sarıyerliler çoşku ile kutladı, Sarıyer Haydar Aliyev parkında buluşan on binlerce Cumhuriyet sevdalısı, Sarıyer Cumhuriyet Meydanına kadar Fener alayı ve Cumhuriyete bağlılık yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sarıyer Belediyesinin mükemmel organizasyonu ile gerçekleştirilen Cumhuriyet Yürüyüşü, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığının tüm birimlerinin aktif olarak çalışmalar yapması ile ayrı bir güzellik kattı.

CHP Sarıyer İlçesi Gençlik Kolları kendi imkanları ile hazırladıkları dövizler ve Belediyenin mahallelerden sağladığı servisler ile bir çok katılımcının bireysel olarak katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşüne, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Sağlık Meslek Lisesi bandosu iki gün süren, Cumhuriyet bayramı boyunca yine geleneksel olarak görevini yerine getirerek törenin ilgi odağı oldu.

sukru_mehmetdenizŞÜKRÜ GENÇ VE MEHMET DENİZ ELELE..

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz Cumhuriyet meydanında toplanan Sarıyerliler karşısına elele çıkarak, Kafalarda bırakılan soru işaretlerini yok ettiler.

Başkan Şükrü Genç, Cumhuriyet’in Türk Milleti için bir dönüm noktası olduğunu söylediği konuşmasına; “ Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. Yıl kutlamasına, Cumhuriyet’e hoş geldiniz” sözleriyle başladı. Cumhuriyet için büyük bedeller ödendiğini hatırlatan Genç, siyasetten ekonomiye birçok sosyal hakkın gelişmesinin Cumhuriyet’in kazanımları sayesinde olduğunu dile getirdi. “Cumhuriyet; eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır” diyen Başkan Genç, cehalete, yoksulluğa ve çaresizliğe karşı verilen bir çağdaşlık mücadelesi olan Cumhuriyet’in 90. Yılını Sarıyerlilerle birlikte kutlamaktan duyduğu gurur ve mutluluğu ifade etti.

 “Cumhuriyet’i korumanın tek yolu; onu bir yaşam biçimi olarak algılamaktan geçer”

 Konuşmasını, Mustafa Kemal Atatürk ve şehit Mehmetçiklerimize şükranlarını sunarak devam eden Başkan Genç; “ Cumhuriyet; Çanakkale’dir, ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’dur. Cumhuriyet; Seyit Onbaşı’dır, Kınalı Ali’dir, Anafartalar’dır, Dumlupınar’dır, Afyon’dur. Cumhuriyet; Yörük Ali Efe’dir, Sütçü İmam, Şerife Bacı’dır” diye konuştu. Başkan Genç, büyük alkış ve tezahüratlarla sürdüğü konuşmasını, büyük şair Nazım Hikmet’in “Davet” şiiriyle bitirdi.

Sarıyer Cumhuriyet Meydanında Ogün Şanlısoy, Kurtalan Ekspres, Umut Kuzey ve Grup Gündoğarken konseri ile bayram çoşkusu kutlandı.