Son Dakika Haberler

“ŞİMDİ SÖZ SIRASI İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZDA VE GENÇLERİMİZDE!

“ŞİMDİ SÖZ SIRASI İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZDA VE GENÇLERİMİZDE!
Okunma : 31 views Yorum Yap

REFERANDUMDA ‘HAYIR’ OYLARIYLA, İŞSİZLİĞİ GÜNDEMİNE ALMAYAN AKP’YE GEREKLİ DERSİ VERECEKLERDİR!”

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, TÜİK tarafından açıklanan güncel işsizlik verilerini değerlendirerek AKP Hükümeti’nin işsizlik sorununu öncelikli gündem maddesi olarak ele almamasını eleştirdi ve “Şimdi söz sırası işsiz vatandaşlarımızda! Milyonlarca işsiz vatandaşımızın ve sorunlarına duyarsız kalınan gençlerimizin 16 Nisan referandumunda mutlaka sandığa gideceklerine ve HAYIR oylarıyla demokrasimize sahip çıkarak, AKP’ye gerekli dersi vereceklerine yürekten inanıyorum” dedi.

İŞSİZLİK SON 7 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ÇIKTI

TÜİK tarafından bugün açıklanan resmi verilere göre işsizlik oranı son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktı. İşsiz sayımızın 3 milyon 715 bine yükseldiğini, işsizlik oranının %12.1, genç işsizliğinin ise %22.6 olduğunu belirten Didem ENGİN, “Her 4 gencimizden biri işsiz. Bu hesaplamalara artık iş bulmaktan umudunu yitirmiş yüz binlerce vatandaşımız, gencimiz dâhil değil!” dedi.

Didem ENGİN, geçen yıl Ağustos ayında gençlerimizin sorunlarının çözümü için kapsamlı bir araştırma önergesini Meclis’e sunduğunu hatırlatarak aradan 6 ay geçmesine rağmen önergesinin gündeme bile alınmadığını belirtti.

“Meclis gece sabahlara kadar başkanlık hırsı için çalıştırıldı, ama gençlerimiz söz konusu olunca önergelerimiz ya gündeme alınmadı, ya da alınanlar AKP tarafından reddedildi” diyen Didem ENGİN, “Şimdi söz sırası işsiz vatandaşlarımızda! Milyonlarca işsiz vatandaşımızın ve sorunlarına duyarsız kalınan gençlerimizin 16 Nisan referandumunda mutlaka sandığa gideceklerine ve HAYIR oylarıyla demokrasimize sahip çıkarak, AKP’ye gerekli dersi vereceklerine yürekten inanıyorum” sözleri ile konuşmasını tamamladı. ​