Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Ankara’ya bu dosyaları götürmeyi unuttular!

Şükrü Genç, Ankara’ya bu dosyaları götürmeyi unuttular!
Okunma : 106 views Yorum Yap

ana_sukru_1Genç Siyasetçiler Birleşeni bugün Rizeliler Vakfı’nda vermiş olduğu kahvaltında siyasi mesajlar verildi,

oguzgercekBarışın ve dostluğun egemen olduğu günümüzde siyasi çalkantılar ve AKP hükümetinin politikaları pazar sabahının ilk konuşmalarıydı, Kahvaltı Genç Siyasetçiler Birleşeni koordinatörü Oğuz Gerçek, Engin Denizhan ve Burcu Kılıç organizasyonunda gerçekleşti, Oğuz Gerçek amacımız dayanışma içerisinde olmalıyız,Yunus Emre’nin dizeleri ile gönülden olmak, gönül gözü ile olmalıyız dedi,

Sarıyer Belediye Başkan adaylarından Av. Necati Yıldırım ise Sarıyer de CHP Belediyesi var, CHP belediye başkanı var, 2009 dan bugüne bu hizmetleri takdir etmek gerekiyor ve bizler üzerine ne koyabiliriz, var olan eksiklerimizi nasıl tamamlayabiliriz,bunun için adaylık sürecine girdik, bizim amacımız Sarıyerlilerle birlikte dernekleri STK’ları bir arada yaşadığımız sorunları çözmek için çaba harcamalıyız.

avnecatiSiyasette benim anlayışıma göre olması gereken şey samimiyettir, bu samimiyetin ölçüsü ise bir yere aday olurken arkadaşını kendi yerine tercih edebilmektir. bunu başardığımız zaman daha ileriye getireceğimize inanıyorum,  aday adaylarımız hepsi dava arkadaşımızdır, CHP ye katkı vermeye çalışan arkadaşlar ve onları yoldaş olarak görüyorum, bugün Sarıyer de 2009 da itibaren hizmet yarışı başlamıştır, bu yarış Şükrü Genç ile başlamıştır, 2014 de örgütü ile beraber yeniden  iktidar olmaktır, tüm adaylar birbirine saygı içinde olmalıdır, eğer bugün ülkede yaşanan soygunu halka anlatıp bu mesajı değerlendirmezsek iyi olmayacaktır, adaylar günün siyasi gelişimini görmelidir, Sizlere bugünden CHP’ nin iktidarını müjdelemek istiyorum dedi,

SARIYER SENINLE GURUR DUYUYOR

Partililer ve Sarıyer halkı kahvaltıda “Sarıyer seninle gurur duyuyor”  sloganları atarak Şükrü Genç’ destek verdiler,

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, Türkiye ortam itibariyle çok zor bir sınavdan geçiyor, Cumhurbaşkanı ve Başkan olsun her kim olursa çok zor günlerden geçiyor, biz artık o,bu,şunları dedi diyerek ilerleyemeyiz,

Bugün çok önemli bir gün, Derbent te yapılacak olan basın açıklaması Ayazağa’ya, Maden’i, Rumelihisarı ,İstinye’ye ilgilendiriyor, bunu önemle arz edeyim, Kentsel dönüşüm Sarıyer’in en büyük sorunudur, halkımızın sorunlarının yanında olacağız. 2009 yılında dava arkadaşımız olarak gördüğümüz bu insanlara bugün yanında olmazsak ihanet etmiş oluruz.

Bugün birileri bu mücadelenin içinde hiç olmadılar, hatta baltaladılar, bu insanlar bunun kıymetini bilmezler, toplumda hiçbir katkınız olmayacak, sonra kalkıp bir dönem dernek başkanı veya bir başka aday olacaksın, bu hastalığı bırakın.

BEN PUŞTLUK YAPMADIM

2009 yılında yola çıktık, kalkınma eylem olanı yaptık, bugün birçok belediyede yok. Bize 5 yıl içinde ne yaptınız diyorlar, bunu mecliste başlıklarını anlattığımda 2,5 sürdü. İsyan ettiler, fakat bilmiyorlar bende 94-99 da meclis üyeliği yaptım, hiç içimde puştluk yoktu. Ben Puştluk yapmadım..Mecliste 1 ve 2 madde arası gündem dışı konuşuluyor burada amaçları meclisi çalıştırmamak. Oysa zamanında bizi konuşturmayanlara bizler kendileri gibi davranmadık. Bugün bakınız TBMM ise bilgisayarlar kafalara atılarak toplantı yapılıyor. Biz hiçbir zaman böyle bir şey yapmayız. Yapmadık.

Ben CHP’den seçilmiş belediye başkanıyım. Halk için seçildim, hizmet ettiğimiz insanlar içinde veya birlikte çalıştığımız insanlar AKP, MHP veya diğer partilerden olacak bizler hizmet yapmak zorundayız.  Halkı kucaklayacak şekilde belediye başkanlığı yapmak zorundayız.

Bir ilçe örgütü bu belediye benim belediyem, CHP belediyesi diyerek alanlarda çalışmalar yapabilir. Siyasi erk yaptığımız işler sahalarda anlatacak, CHP’ye dinsiz, imansız diyorlar biz camii yapıyoruz, bunu birileri anlatacak.20 yıl sonra Sarıyer Merkez camiini bitirdik, Sarıyer güzel bir eser kazandı. Açılışını yaptık, biz yaptık diye CHP Camii oldu. Biz bütün hizmeti toplum için yaptık.

ANKARA’YA  GÖTÜRDÜKLERİ DOSYALARA BUNLARI KOYSALARDI

 

Hizmet binasının 4 ihalesini yaptık. 3 ihale iptal oldu. Neden iptal oldu soran yok, bunu topluma anlatacak olan siyasilerdir. Nikah salonunda çektiklerimizi birilerinin anlatması lazım, ve maalesef birileri Ankara’ya götürdükleri dosyalara bunları koysalardı.

Birçok projeler gerçekleştirdik, Sarıyer’in menfaatine, halkın menfaatine, fakat yapılan her şey birilerine kurşun gibi geldi dedi.

Şükrü Genç’in konuşmasında, Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi, Evlendirme dairesi ve Kültür Merkezi,Yaşam Evleri,Semt Evleri,Gündüz Bakım Evleri,Kız Konukevi,Gençlik Eğitim Merkezleri (Sagem),Engelli Koordinasyon Merkezleri (Sekom),Kadın Çalışmaları Koordinasyon Merkezi (SAKEM), Sosyal Yardımlar,Numarataj Çalışmaları,Halk Günleri, Kültür Sanat,İbadethaneler,Okullar,AltYapı Çalışmaları, Sağlık,Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (SADEM),Sportif Faliyetler, Su ürünleri ve Balıkçılık,Uluslararası ilişkiler ve Çalışmalar,Çevre Park ve Bahçeler, Veterinerlik Faaliyetleri, Bilişim Faaliyetleri, Sariyer Tv. Sanal Kan Bankası gerçekleşmiş çalışmalardan örnekler verdi.

Birileri Ankara’ya bu dosyaları götürmeye unuttu dedi.