Son Dakika Haberler

YANDAŞ BASININ SARIYER’DE ALGI YÖNETİMİ

YANDAŞ BASININ SARIYER’DE ALGI YÖNETİMİ
Okunma : 79 views Yorum Yap

 

EVET : 41.2 HAYIR : 58.2 

NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR

Sarıyer Belediyesi 06 Şubat 2017 Pazartesi 1. Oturum’da yaşanan AKP Meclis Üyesi Abdullah Akşahin’in gündem dışı konuşması sonrasında yaşanan olaylar yandaş basın tarafından maksatlı olarak “yalan haberlerle “ süslenerek Ulusal Medya’ya servis edildi.

Ulusal Medya’da önemli yer bulan ve manşetlere taşınan olayda “Yandaş Medya” haberleri çarpıtarak vermesi dışında AHABER kanalında CHP Meclis Üyeleri saldırdı ifadesi tamamen “algı yönetimi” eseri olduğu dikkatlerden kaçmadı.

http://www.ahaber.com.tr/webtv/gundem/chpli-belediyede-yolsuzluk-iddiasi

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Sarıyer Belediye Meclisi, Nikah salonunun her açıdan 10 kamerası, 8 yerel basın, Meclis’in görüşmelerini kaydeden görevli genel kameraman, 500 kişinin olduğu salonda onlarca yüzlerce video kayıt yapan vatandaş olmasına ragmen ve bu yayınlar Youtube gibi kanallarda yayınlamasına rağmen AHABER’in yapmış olduğu CHP MECLİS ÜYELERİ SALDIRDI” haberi yandaş medyanın bilinen algı yönetimi çalışması olarak kabul ediliyor.

AHABER’in çarpıtarak verdiği haberi AA ( Anadolu Ajansı) etik değer açısından yalan haber yapamadı.

http://aa.com.tr/tr/turkiye/sariyer-belediyesi-meclisinde-kavga-cikaran-yolsuzluk-iddiasi-/744018

Sabah Gazetesi : daha makul davranarak her iki partinin üyeleri olarak verdi. “Habere Yalan EK olarak AK Parti Sarıyer Darüşşafaka Mahalle Başkanı Selçuk Tunalı yumruklanarak yaralandı ve gömleği yırtıldı.” İfadesi ile verdi.

http://www.sabah.com.tr/yasam/2017/02/09/sahte-teminatla-129-milyonluk-ihale

Yaşanılan olayda: Sözlü müdahale yapılırken, Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun üst üste yapmış olduğu uyarılara sonucunda ortalık yatıştı, taraflar yerlerine çekilirken “ Video’da göründüğü gibi” AKP Meclis Üyesi Mehmet Yaman masada buluna bardakları kürsüye atması ile AKP’li bir üye arka sıralardan koltukları üstünden atlayarak olaya müdahil olması neticesinde güvenlikler müdahalede bulundu. Araya giren İstanbul Gazetem sahibi Varol Kısa aynı kişi tarafından yumruklandı.

AKP Grubu meclisten çekildi, 500 kişinin bulunduğu salonda seyirciler, Sizleri Biz seçtik, bizim oyumuzla geldiniz, hırsızlıklarınız yeter, Nereye gidiyorsunuz, mahallemizin sorunları ne olacak, kaçmayın tepkilerini “aynı videoda izleneceği gibi dile getirdiler. Halkın içinde tepki verenlerin Türbanlı olması dikkatlerden kaçmadı.