Son Dakika Haberler

Ne Dersiniz? Kıvanç EKİNCİ yazdı

Ne Dersiniz? Kıvanç EKİNCİ yazdı
Okunma : 110 views Yorum Yap

Sezonu açık ara farkla, tüm maçlarını kazanarak şampiyon tamamlayan bayan voleybol takımı Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’nün bir şubesidir. Dolayısıyla kafası karışan ya da bilerek karıştırılan herkesin sorduğu sorunun cevabı şudur; bu takımın Sarıyer Spor Kulübü ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur! Zira Sarıyer Spor Kulübü’nün Bayan Voleybol şubesi 2 sene önce kapatılmıştır. Belediyemiz bu şube içinde ufak bir bütçe ayırabilseydi keşke!
Şampiyon olan takım bizlerin ödediği vergilerle kurulmuş, tamamen profesyonel oyunculardan oluşan bir ekiptir. Doğru düzgün hastanesi, gençlerin spor yapabilmesi için elle tutulur herhangi bir tesisi, tek bir kütüphanesi dahi olmayan ama belediyesinin (güya) dünyalar kadar borcu olan Sarıyerimizde, acaba bu takıma ayrılan bütçe nedir? Öte yandan bu takımın dikkate bile alınmayacak çok küçük bir bütçe ile oluşturulduğu havası yaratılmaya çalışılmaktadır. Buna inanmak en hafif deyimiyle safdillik olur. Öyle ya madem bu iş ufak paralarla yapılabiliyor, ligde mücadele eden diğer takımların yöneticilerinin Sarıyer Belediye Spor yöneticileri kadar aklı mı yok? Bu işlerden hiç mi anlamıyorlar? Belki de diğer takımların oyuncularına maçtan sonra galibiyet primi olarak köfte ısmarlamıyorlardır!
Yurtiçi ve yurtdışından profesyonel oyuncularla bir takım kurarak şampiyon olmak bir belediye için elzem midir? Acaba Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yüzlerce Sarıyerli gence spor imkânı sunuluyor, burada yetişen sporcular ilçemiz ve ülkemiz sporunda başarılar elde ediyor da, sıra büyük bütçeli profesyonel takımlarla şampiyon olmaya mı geldi?
Aklıma takılan bir soruyu da sizlerle paylaşayım; hatırlarsınız kısa süre önce Sarıyer Belediyesinde yolsuzluk iddiaları gündeme geldi. Basından takip ettiğimiz kadarıyla bu konuyla ilgili ifadesine başvurulan ünlü isimler kimseye rüşvet vermediklerini ama Sarıyer Spor Kulübü’ne bağış yaptıklarını anlatmışlardı. Sarıyer Kulübü’nün devre arasında borçları nedeniyle transfer yasağı getirilen bir kulüp olduğunu da göz önüne alınca; acaba Sarıyer Spor Kulübü gibi Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’ne de bağış yapanlar olmuş mudur? Ne dersiniz?
Kıvanç EKİNCİ.