Son Dakika Haberler

Çin. Santorini Adası’nın aynısını inşa etti

Çin. Santorini Adası’nın aynısını inşa etti
Okunma : Yorum Yap

Çin’in güneybatı Çin eyaleti Yunnan’da Santorini Adası’nın aynısı inşa edildi. “Santorini Dali Resort” adı verilen tatil beldesi, bir gölün yakınında ve konuklarına pansiyonlar, küçük dükkanlar ve otantik Yunan restoranları sunuyor.

Santorini, Akdeniz’de dünyanın bütün turistlerini cezbeden bir Yunan adası. Ancak bu adada tatil yapmak çok uzun bir yolculuğa ve yüksek giderlere mal oluyor. Şimdi Çin, ülkesinin tatilcilerine özel bir deneyim sunuyor: Çin’de Santorini! Çin’in güneybatı Çin eyaleti Yunnan’da Santorini Adası’nın aynısı inşa edildi.

“Santorini Dali Resort” adı verilen tatil beldesi, bir gölün yakınında ve konuklarına pansiyonlar, küçük dükkanlar ve otantik Yunan restoranları sunuyor. Tatil beldesinde, Akdeniz adasının karakteristik beyaz evleri, dar sokakları, mavi pencereleri en ince detaylarına kadar inşa edildi.

Yunan adasının Çin versiyonu pek çok turist çekiyor, özellikle balayı için tercih ediliyor. Burayı ziyaret eden bazı yabancı internet fenomenleri beldenin Yunan orijinaline olan şaşırtıcı benzerliğini vurguluyor. Bunlardan birinin çektiği video 900 binden fazla kez görüntülenmiş ve bin kadar yorum aldı. Hatta kullanıcılardan biri, taklidin orijinalinden daha iyi olduğunu öne sürdü. (HHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)