Son Dakika Haberler

KKTC’den yeni seyahat kararları

KKTC’den yeni seyahat kararları
Okunma : Yorum Yap

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Üst Komite’nin aldığı karar göre, 1 Mart itibarıyla tam aşılılar ülkeye testsiz, aşısızlar, 24 saatlik antijen veya 72 saatlik PCR ile giriş yapabilecek.

01.03.2022 TARİHİNDEN İTİBAREN ÜLKEYE GİRİŞ KURALLARI:

– İkinci doz aşısının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmiş ve 270 gün (9 ay – yani 30 Mayıs 2021) geçmemiş 18 yaş ve üzeri kişiler tam aşılı sayılacak ve PCR/antijen testi göstermeksizin ülkeye giriş yapabileceklerdir.

-İkinci dozlarının(Johnson için tek doz) üzerinden 270 gün (9 ay) geçmiş 18 yaş ve üzeri kişilerin hatırlatma dozları yaptırmış olmaları halinde PCR/antijen testi göstermeksizin ülkeye giriş yapabileceklerdir.

-18 yaş altı kişiler ise hatırlatma dozu aranmaksızın ikinci doz aşısının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmesi halinde PCR/antijen testi göstermeksizin ülkeye giriş yapabileceklerdir.

-Hastalığı geçirmiş kişilerin pozitif PCR testinin üzerinden en az 10 gün geçmiş ancak 180 gün geçmemiş kişiler PCR/antijen testi göstermeksizin ülkeye giriş yapabileceklerdir.

– Yukarıdaki aşılı tanımlarına uymayan aşısız kişiler ise son 72 saatlik negatif PCR/ son 24 saatlik negatif antijen testi ile karantina olmaksızın ülkeye giriş yapabileceklerdir. Bu kişiler ülkeye girişlerinden 72-120 saat içerisinde PCR testlerini yineleyeceklerdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)