Son Dakika Haberler

BOĞAZHİSAR’DAN ANLAMLI SERGİ: ÇANAKKALE 100. YIL ÖZEL

BOĞAZHİSAR’DAN ANLAMLI SERGİ: ÇANAKKALE 100. YIL ÖZEL
Okunma : 23 views Yorum Yap

Kaymakam-resimSarıyer’de faaliyet gösteren Boğazhisar Eğitim Kurumları, aylık tarih ve kültür dergisi Yedikıta ile ortak bir çalışmaya imza attı ve Çanakkale 100. Yıl Özel Fotoğraf Sergisi oluşturdu. Pek çoğu ilk kez yayınlanan değerli fotoğraflardan oluşan sergi, 14.04.2015 Salı günü saat 10.00’da Sarıyer Kaymakamlığı’nda açıldı.

Açılışta konuşan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin: “Çanakkale şehitleri, bizlere bu vatanı emanet eden kahramanlardır. Onların emanetini koruma yolunda çalışan nesiller yetiştirmeliyiz. Bu amaca hizmet eden değerli Boğazhisar Eğitim Kurumları’nı kutluyorum.” dedi.

Ardından sergideki fotoğrafları tek tek inceleyen ve Boğazhisar Eğitim Kurumları yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin: “Fotoğrafların pek çoğunu ilk kez görüyorum. Çok kıymetli ve titiz bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum.” diyerek beğenilerini dile getirdi.

Davetlilere, Çanakkale’yi yâd etmek için, üzüm hoşafı ikram edilen sergi; aynı zamanda bir Çanakkale kronolojisi ve şehitlik haritası da barındırıyor.
Boğazhisar Eğitim Kurumları Çanakkale 100. Yıl Özel sergisi, 30 Nisan’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.