Son Dakika Haberler

CHP Millet Vekilleri H. Ferit Gedik Ailesine Taziye Ziyaretine Gitti.

CHP Millet Vekilleri H. Ferit Gedik Ailesine Taziye Ziyaretine Gitti.
Okunma : 53 views Yorum Yap


hasanferit_gedikCHP İstanbul Millet Vekilleri , Melda Onur ve Haluk İyidoğan, Hasan Ferit Gedik’in ailesine taziye ziyaretinde bulundular. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve CHP Gurup Sözcüsü Gökhan Zeybek ile birlikte Gedik ailesinin FSM Armutlu mahallesindeki evlerine giderek baş sağlığı dilediler.

CHP İstanbul Millet Vekilİ Haluk İyidoğan,gelişmeler hakkında bilgi alarak olayın takipcisi olacaklarını ve dava ile yakından ilgileneceklerini belirtti. H. Ferit Gedik’in yaşamı hakkında bilgi alan Haluk İyidoğan, Taksim direnişi sonrası oluşan forumlarda konuşan, FSM’de yaşanan kentsel dönüşüm sıkıntılarını anlatan ve çözümler bulunması için istanbul da bir çok forumda konuşan H. Ferit Gedik, FSM halkının sorunlarının bilinmesi için gazetelerde ve sosyal paylaşım sitelerinde videoları ve konuşmaları bulunmakta, Genç yaşında mahallesinin ve ailesinin sorunları ile ilgilenen ve bu sorunların takipçisi olarak mücadele eden genç bir insanı çetelere kurban vermenin üzüntüsünü yaşıyoruz dedi.

Bugün aldığımız bilgi ise katilerinden birinin teslim oluğu bilgisi aldık.Bu olayın takipçisi olacaklarını belirti.

CHP ilçe Başkanı Mehmet Deniz ise  Ferit Gedik kardeşimiz Partimizin aktif üyesiydi, Cumhuriyet halk Partisi bir neferini kaybetti, Kendisi ile en son FSM Forumda birklikte olmuş ve Kentsel dönüşüm konusunda neler yapılabileceğini ve partimizin programını konuşarak bir çok kere  birlikte olduk, yaşanan bu olay bizleri derinden yaralamıştır, olayı yakından takip ediyoruz dedi.

CHP Meclis Üyesi Gurup Sözcüsü Gökhan Zeybek,  Hasan Ferit “Biz denize gelmemişiz ki, duvar örsünler önümüze görmeyelim denizi” diyerek tek kelime ile FSM yi anlatmıştır ve burada yaşayan ailelerin sorunlarını anllatmıştır, Türkiye bugün çetelerin ve mafyaların cirit attığı bir ülke olmuştur, 2013 yılında sözde Demokrasi vaad edenlerin, Demokratikleşme paketi sunanların, gencecik insanların katledilmesini önleyemeyişi düşündürücüdür. Geçmişteki faili mechuller bir yana AKP hükümeti kendi dönemindeki yaşanan cinayetleri faili meçhul yapmasın, Bu cinayetler artık son bulsun, toplum yeteri kadar gerilmiş ve bu gerginlikten yarar sağlamaya çalışan iktidar istanbul da boğazın sularında yok olacaktır. Cinayetler dursun yeter artık diyoruz, dedi.

***  

CİNAYETİ İŞLEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ.

Radikal gazetesinden Fatih Yağmur ve İsmail Sağıroğlu’nun haberine göre, Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde Hasan Ferit Gedik’in ölümünden sorumlu olduğu şüphesiyle gözaltına alınan M.K. savcılıkta alınan ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti.

GÜLER’DEN ‘CENAZEDE SİLAH’ AÇIKLAMASI

Gülsuyu’nda gösteri yapan gruba açılan ateş sonucu Hasan Ferit Gedik ölmüş, Gökhan Aktaş, Abdullah Kıyak ve Yalçın İleri de yaralanmıştı. Olaylar üzerine Organize Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 22 kişi dün Çağlayan ‘da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na çıkarıldı.

5 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Savcılık ifadesi akşam geç saatlere kadar süren şüphelilerden 5’i serbest bırakılırken, 17’si de tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 14’ü, ifadelerinin gece geç saatlerde tamamlanmasının ardından ‘Kasten adam öldürmek’, ‘Adam öldürmeye teşebbüs’, ‘Uyuşturucu ticareti yapma’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Yağma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme tarafından serbest bırakılan 3 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.