Son Dakika Haberler

FETÖ Değil, "FESTÖ" Fettullah Silahlı Terör Örgütü

FETÖ Değil, "FESTÖ" Fettullah Silahlı Terör Örgütü
Okunma : 94 views Yorum Yap

ft.chp.sariyer
Chp Sarıyer ilçesi, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu “ İhanetin Ayak izleri” paneline CHP İstanbul Millet Vekili Dursun Çiçek, CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz katıldı.
İhanetin Ayak izleri panelinin moderatörlüğünü CHP Sarıyer Gençlik kolu başkanı Nihan Sabaz yaptı. Panele CHP Sarıyer Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, partililer katıldı.
M.A. ÇELEBİ, KUMPAS DAVA DOSYALARINI BELGERİ İLE SUNDU
CHP PM Üyesi Mehmet Ali Çelebi, FETÖ’cülerin kurduğu kumpas nedeniyle yıllarca
(33 ay) sorgusuz sualsiz hapis yattığını, savunmasını yapıp, suçsuz olduğunun anlaşılmasına kadar birçok kötü muameleye ve psikolojik baskıya maruz kalsa da hiçbir zaman pes etmediğini ve baş eğmediğini söyledi. TSK’dan çağrı geldiği takdirde seve seve eski mesleğine döneceğini belirttip, “Benim için mevki makam değil, her zaman vatan önce gelir” dedi.
“Bizim hedef olmamızın ana nedeni tabi ki devrimci ve Atatürkçü anlayışta olmamızdır. Bizlere suç yükleyip, iftira atanların kendileri şimdi hapisteler. Yaptıklarının hesabı adil yargı önünde mutlaka sorulacaktır. Biz yargılanırken hiç birimiz boynumuzu eğmedik, yalvarmadık. Ancak onları görüyorsunuz, şimdiden itirafçı oldular” dedi.
 
ÇİÇEK:40 YILDIR DEVLETİN KILCAL DAMARLARINA SİNDİLER
CHP İstanbul Milletvekili Emekli Albay Dursun Çiçek de, Üç kere aldılar her seferinden çıktım. 4 seferde tekrar alında bu sefer hapis yattım.
“Kırk senedir devletin kılcal damarlarına kadar sinen, siyasetin de göz yumduğu, hatta zaman zaman destek verdiği kanser mikrobuyla karşı karşıya kaldık. Bu kanser mikrobu büyüdü, bu kumpas davalarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin koruma duvarlarını, mikroba karşı vücudu koruyan mekanizmalar olan Atatürkçüleri, cumhuriyetçileri safdışı etti. 2016’ya geldiğimizde ne yargı kaldı, ne asker kaldı, ne de polis kaldı. Hepsi yerlebir.. Şimdi bunları tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Geçlerimizi teşvik edelim, hakim olsunlar, savcı olsunlar, asker, polis olsunlar. Bu karanklık imamlara, onların çipli militanlarına bu devleti emanet etmeyelim. Yoksa bu karanlık günleri daha çok yaşarız.”
balci-panel
MEHMET DENİZ: SAHTE BİR DEMOKRASİ TALEBİ VAR
Mehmet Deniz ise, 15 Temmuz öncesi iktidardaki AK Parti’ye mensup bazı siyasetçilerin konuşmalarından örnekler verip, bunların unutulmamasını ve iyi değerlendirilmesini belirtirken, “Ordunun ne durumda olduğunu biliyoruz, Türk solu ne durumda biliyoruz. Bütün bunlar içinde yapmamız gerekenleri çok iyi yorumlamamız gerek. Çünkü 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra sahte bir demokrasi talebi var. İdeolojik bir yanılgı var. İdeolojimizle alay ediyorlar” dedi.
Tuncay Dağlı