Son Dakika Haberler

İSTİNYE’DE TÜRKÜLER BABALAR İÇİN SÖYLENDİ

İSTİNYE’DE TÜRKÜLER BABALAR İÇİN SÖYLENDİ
Okunma : 79 views Yorum Yap

horon_6Ünlü koro şefi Zafer Gündoğdu yönetimindeki Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu ve TRT Türk halk müziği sanatçısı Aysun Gültekin’in seslendirdiği birbirinden güzel türküler, tüm babalara ithaf edildi.

Sarıyer Belediyesi tarafından Ramazan Ayı süresince İstinye eski tersane alanında devam eden konserlere Türk halk müziğinin Anadolu kokan ezgileri damgasını vurdu. Birbirinden duygulu türkülerle gözlerin dolduğu, hareketli parçalarla halayların, horonların kurulduğu müthiş gecede Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu ve Aysun Gültekin’in benzersiz performansı, alanı dolduran Sarıyerlilerden büyük alkış aldı.

Başkan Genç: Bu geceki türküler, tüm babalara ve yavrularına babalık eden analar için söylensin.

Zafer Gündoğdu ve Aysun Gültekin’i eşsiz performansları için kutlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kendilerine çiçek takdim ederken yaptığı konuşmada; söylenen türkülerle birçok dostun yadedileceğini, eski arkadaşlıkların ve dostlukların özlemle hatırlanacağını belirtirken gecede söylenecek tüm türkülerin babalara ve yavrularına babalık eden tüm analara ithaf edilmesini istedi. Ahirete intikal eden babası Abbas Genç nezdinde tüm babaların Babalar Günü’nü kutlayan Genç, birlik beraberliğin temelinde türkülerin yattığına işaret etti. Genç daha sonra alanda kurulan horon ve halaylara katılarak vatandaşlarla birlikte hareketli türkülere eşlik etti.

Barış, sevgi ve hoşgörü alanında her akşam olduğu gibi yine huzur içinde bir araya gelen Sarıyerliler, kendileri için hazırlanan alanda aileleri ve çocuklarıyla güzel bir konser akşamı daha geçirmenin ve alanda kurulan birbirinden lezzetli tatların sergilendiği stantları dolaşmanın keyfini yaşadı.

horıon_2 horon_2 horon_5