Son Dakika Haberler

KARDEŞLİK SOFRASI MERKEZ MAHALLESİ’NDE KURULDU

KARDEŞLİK SOFRASI MERKEZ MAHALLESİ’NDE KURULDU
Okunma : 62 views Yorum Yap

merkez_iftar_1Sarıyer Belediyesi, dostluk, hoşgörü, kardeşlik ve paylaşımın öneminin arttığı iftar sofrasını Sarıyer Merkez Mahallesi’nde kurdu. İftar sofrasını onurlandıran Sarıyerli vatandaşların masalarını tek tek dolaşarak ‘’Allah Kabul Etsin’’ diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocukların da yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Yüzlerce Sarıyerlinin bir sofrada buluştuğu iftar yemeğinde vatandaşlar bir arada oruç açmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. İmam Mehmet Derme’nin yaptığı yemek duasının ardından söz alan Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, ‘’Bu güzel Ramazan gününde bizleri iftar sofrasında buluşturan Başkanımız Şükrü Genç olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim’’ diyerek dostluk mesajları verdi.

‘’Ramazanın Özü Paylaşmaktır’’

Niyetleriniz, dualarınız kabul olsun diyerek konuşmasına başlayan Başkan Genç ise şu şekilde konuştu; “Ramazanın özü birbirlerini tanımayan insanların aynı sofrayı paylaşmasıdır. Bu ayın önemini bilen dostlarımız, bilmeyenlere anlatmalı. Ramazan dayanışmadır, olan olmayanla paylaşacak. Lokma az olacak ama herkeste olacak. Ramazan ayının tüm insanlık alemine huzur ve barış getirmesini diliyorum’’.

merkez_iftar_2

Sahur yemeğinin konukları Ayazağalılar oldu

ASB Grup tarafından merhum Arife Ayan adına Sarıyer Merkez Mahallesi’nde verilen iftar yemeğinin ardından İstinye Tersane alanında düzenlenen ve Göksel’in sahne aldığı Ramazan programı sahur yemeği ile sona erdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilk sahur yemeğinde Ayazağa Yeşiltepe 152. Sokak sakinleri ile bir araya geldi. Yaşlısından gencine onlarca sokak sakini, belediye personeli tarafından hazırlanan sahur sofrasının onur konuğu oldu.

Vatandaşlarla bol bol sohbet eden Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyeleri Ali Rıza Yılmaz, Nadir Günday, Salih Akıncı, Mustafa Bakır, Hasan Karagöz ve Özkan Sucu eşlik etti.