Son Dakika Haberler

Maksatlı duyumlar, eksik haberler yaptırıyor.

Maksatlı duyumlar, eksik haberler yaptırıyor.
Okunma : 18 views Yorum Yap

imageİki partinin bulunduğu Belediye Meclisinde CHP – AKP grupları temiz siyaset ve  Sarıyer’e hizmet anlayışı ile yeni bir döneme başlamış bulunmaktadır. Dolayısı ile birlikte yapılan bir çok çalışmalara imza atılmış ve Sarıyer halkına hizmet etmeye devam etmektedirler.

Sarıyer Manşet internet gazetesinde çıkan “bazı haberler” gerçeği yansıtmamaktadır.

Yerel gazete sahibi CHP meclis üyesi olarak görev yaptığım Sarıyer Belediyesinde ve “duyum üzerine” yazılmış bazı haberlerin yanlış çıkması nedeniyle Sarıyer Manşet gazetesindeki arkadaşların haberi düzeltilmesi gerektiği kanaatindeyim.

“Başkan Yardımcısı Mustafa Tok ile Yüksel Tutak’ın görevlerinde değişiklik olacak. Mustafa Tok’a bağlı olan Mali Hizmetler Müdürlüğü ve ihalelerin yapıldığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü Yüksel Tutak’a bağlanacak. Yüksel Tutak’a bağlı Çevre Koruma Müdürlüğü ve Veteriner Müdürlüğü ise Mustafa Tok’a bağlanacak. “

Deginildiği gibi Başkan Yardımcılarından Mustafa Tok ve Yüksel Tutak’ın yetki ve görevleri, tanımları değişmemektedir.

Sarıyer Belediyesinde Müdür değişiklikleri periyodik olarak devam etmektedir, Yeni dönemde yapısal kadro değişikline giden ve kamuoyunda ” Hantal Belediye ” imajı dolayısı ile radikal değişiklikler yapan Sarıyer Belediyesi dinamik müdürlüklerle hizmetlerine devam edeceği doğal hakkıdır.

Kadro değişiklikleri “Emeklilik Hakkı Kazananlar’ın” emekli edilmesi haberi doğrudur. İlaveten Sarıyer Belediyesinde “emekli olmuş” kişilerin iş müracaatları değerlendirilmemektedir.

Sarıyer Belediye Meclisi, yapmış olduğu Uyuşturucu ile Mücadele kapmasında tüm komisyonların katıldığı projeler Ulusal Basında üst haber olarak yer alması, Sarıyer halkının aynı zamanda yerel basınında bu mücadeleye aktif olarak destek vermesi, kamu vicadanı ve sorumluğu olarak halkı bilinçlendirmede daha aktif görevler alması gerekmektedir.

Tüm yerel basının yeni bir çalışma ile bu projeye destek vermesi görevi olmalı ve ortak bannerler ile paylaşımlar yapılmalıdır.

Mustafa Balcı