Son Dakika Haberler

Otel Sisteminde Modern Öğrenci Yurdu

Otel Sisteminde Modern Öğrenci Yurdu
Okunma : 158 views Yorum Yap

photo5Sarıyer Belediyesi’nin Bahçeköy Konuk Evi her yıl öğrenciler için ilgi odağı oluyor, Sarıyer’de öğrenci barınmasında çok önemli boşluğu dolduran ve hizmet kalitesi ile otel sistemi işletmesi yapılan konuk evi 2014-2015 yılında yeni öğrencilerini bekliyor.

Konuk Evi Yöneticisi Elif Mordeniz’i  ziyaretimizde şuan için ders programları dolayısı ile 30 öğrenci olduğunu belirtti, kapasitenin çok üzerinde talep olması memnuniyet verici, çevredeki  doğal ortam ile bütünleştiğinden sakin ders çalışma ve dinlenme imkanları sağlanıyor, öğrencilerimizin başarı oranı oldukça yüksek oluşu konuk evinin imkanları ile bütünleştiğini düşünüyoruz dedi.

Bahçeköy meydanında >bulunan 6 katlı konukevinde 31 oda var, odalar 4’er ve 2’şer kişilik. 10 kişilik personele sahip konukevinden, yeni dönemde mevcut kapasitenin üstüne çıkarak 122 öğrenciyi misafir etti.

Konukevi’ndeki aşırı temiz ve öğrencilerin kaldığı odalar, ranzalar, yatakhaneler, çalışma odaları, banyolar, tuvaletler, çamaşır odası, ütü odası, valiz odası kısacası herşey yerli yerinde ve düzenli. Binada her katta modern banyolar ve tuvaletler dikkat çekiyor, her katta su içmek için sebiller, asansör ve yangın merdiveni, valiz odası olarak kullanılan oda da mevcut. Öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odalarının da bulunduğu binada, sınırsız internet kullanabilecekleri şuan 10 bilgisayarın bulunduğu bir bilgisayar odası da var. Konukevi 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor.

Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Dış İlişkiler Müdürü İzzettin Büyükyılmaz Bahçeköy Konuk Evini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.