Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Fırtına’da Gece Mesaisi Yaptı

Sarıyer Belediyesi Fırtına’da Gece Mesaisi Yaptı
Okunma : 122 views Yorum Yap

yükselSarıyer Belediyesi 7/24 fırtınaya karşı mücadele veriyor, Sarıyer’in çevresinden bulunan yaşlı ağaçlar birer, birer yıkılmaya başladı.

Dün gece Park Bahçeler Müdürlüğü ve Belediye Zabıtasına 444 17 22 nolu çağrı merkezine gelen ihbarlarda, Emirgan Mektep Sokak, Demirciköy İngiliz Okulu, Bahçeköy Kız Yurdu,Maslak Orduevi, Şalcıkır Cemevi Karşısı, Çayırbaşı Bahçeköy Yolu, Cumhuriyet Mahallesi Altan Sokak’tan yapılan ihbarlar neticesinde ağaçlar çevreden temizlendi.

Sarıyer Belediyesi Çağrı Merkezinde gelen “15 ihbar telefonu” ile gerekli çalışmaları yapan ekipler “6 asılsız ihbar” ile de şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bahçeköy Orman Fakültesi mezunu olan Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Tutak, Sarıyer’de yaşlı ağaçları ve hangi bölgede nasıl hasar olabileceğini tahminden öte biliyor ve çevreye fazla zarar vermeden fırtına öncesi zamanında operasyon yaparak gerekli önlemleri alıyor. Buna Rağmen fırtına acımasız davranıyor.

Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak’ın Park ve Bahçeler Müdürlüğünde hazır bulundurduğu acil müdahale ekibi çalışmalarını gece 05.30 kadar aralıksız sürdürdü. Yüksel Tutak sabah kadar ekiplerin başında alanda bulunarak yerinde gözlem ve müdahalelerde ekiplerini yönlendiriyor.

8 kişilik iki guruptan oluşan müdahale ekibinde büyük küçük iki bom aracı,2 çift kabin kamyonet görev yapıyor,

ekipekip_1ekip_3ekip_4