Son Dakika Haberler

SARIYER BELEDİYESİ UYARIYOR

SARIYER BELEDİYESİ UYARIYOR
Okunma : 94 views Yorum Yap

kar_sariyerSarıyer Belediyesi dün sabah saatlerinde başlayan yogun kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için kriz masası oluşturdu.

Sarıyer halkının toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini öneren Sarıyer Belediyesi, vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için gündüz saatlerinden itibaren tuzlama çalışmalarına ağırlık verirken, kar yağışının yoğun olduğu saatlerde yol açma çalışmaları başlattı.

Özellikle kar lastiği ve zinciri olmayan araçların bu hava koşullarında trafiğe katılmamasını rica ediyoruz.

Sarıyer Belediyesi olarak dün geceden bu yana yoğun çalışmamızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz öncelikle hasta ve sağlık kuruluşlarına yetişmesi gereken vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Ferahevler Şantiyesi’nde kurulan kriz masası ve çağrı merkezi ile gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse telefonla arayan vatandaşların taleplerine cevap veriyor.

İBB’ye bağlı ana arterlerin kapalı olduğu yollara Sarıyer Belediyesi ekipleri yetişerek trafiğin rahatlamasını sağlıyor.

Sarıyer Belediyesi okullarında tatil olması ile beraber vatandaşı sokağa çıkmaması için uyarıyor.

İstanbul’da kar kalınlığı bazı bölgelerde 60 cm’ye kadar ulaştı. Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı bir kaç gün daha devam edecek.