Son Dakika Haberler

Tahsin Salihoğlu’nun Kaybettik

Tahsin Salihoğlu’nun Kaybettik
Okunma : Yorum Yap

Avcılar Eski Belediye Başkanı olan Tahsin Salihoğlu genç yaşta Batı Trakya’dan Türkiye’ye okumaya gelen bir genç olarak hayata atıldı.

Meşakkatli bir gençlik dönemini İTÜ den Makine Yüksek Mühendisi olarak tamamladı ve iş hayatına atıldı. Çeşitli işlerde çalıştı. Ortağı ile beraber Türkiye’nin dört bir yanında iş yaptı ve sonunda kendi şirketini kurdu.

Soğutucu, ısıtıcı, havalandırma ve havuz (yüzme) yapmada yoğunlaştı ve işini uzun bir süre devam ettirdikten sonra bıraktı ve iş hayatından çekildi.

Ancak iş hayatına devam ederken yeni Kurulan Avcılar Belediye Başkanlığı yarışına katıldı ve Anavatan Partisinden Belediye Başkanı olarak seçildi. İlk dönemi 2 yıl kadar devam ettikten sonra ikinci dönem içinde aday oldu ve tekrar seçildi.

Yeni bir İlçe olan Avcılar’ın gelişmesine çok büyük katkı verdi. Fakat başarılı bir belediyecilik yapmasına karşın bir daha aday olmadı. 1978 yılından beri Sarıyer Zümrütevlerde ikamet etti.

Dernekçiydi, yardımlaşmayı severdi. Sevecendi, konuşkandı, gönül almasını bilen biriydi. Bazen konuşmasında üzücü olsa da bir süre sonra (birkaç dakika sonra) gider özür dilerdi, hatta öylesine duygulanırdı ki ağlardı.

Tahsin Bey hanımını kaybettikten sonra yaşam felsefesini de bir tarafa bıraktı ve kendi halinde kalmayı tercih etti. Son iki yıldan beri haylı rahatsızlık yaşadı ve geçtiğimiz gece hayata veda etti.

Rahmetlinin cenazesi bugün ikindi namazından sonra Merkez Sarıyer Camiinde (Taşiskele) kılındıktan sonra Sarıyer Merkez Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin, çocuklarının ve yakınlarının arkadaş ve dostlarının başı sağ olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)