Son Dakika Haberler

Donald Trump: KAZANDIK, YÜKSEK MAHKEMEYE GİDECEĞİZ

Donald Trump:  KAZANDIK, YÜKSEK MAHKEMEYE GİDECEĞİZ
Okunma : 6.066 views Yorum Yap

ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump, ülkede gerçekleşen başkanlık seçimlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Trump eyaletlerde açık ara önde olmasına karşılık oyların sayımının durdurulduğunu, sürecin mahkemeye taşınacağını ifade etti.

ABD’de başkanlık seçimleri için heyecanlı geri sayım sona erdi. Eyaletlerin bir kısmında oy sayma işlemleri büyük ölçüde tamamlandı. Kesin sonuçlar henüz açıklanmazken ABD Başkanı Donald Trump, açıklamalarda bulundu.Trump’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;Her şeyi çok takdir ediyorum. Milyonlarca kişi bize oy verdi. Bir gurup üzgün kişi bu oy hakkını gaspetmeye çalıştı biz buna müsaade etmeyeceğiz.Tam da büyük bir kutlamaya hazırlanıyorduk sonuçlar durduruldu. Kelimenin tam anlamıyla hazırdık. Bu ülkenin vatandaşları çıktı, rekor sayıda oy verdi. Müthiş hareketimize destek verdiler. Kimse Florida’da kazanacağımızı beklemiyordu ama büyük bir farkla kazandık.

Teksas’ı 700 bin oy farkla kazandık ama bunu hesaba koymadılar. Hatta Georgia’yı da kazandık. Orda da 117 bin oyla öndeyiz, bizi yakalamalarının imkanı yok. Net bir şekilde Kuzey Carolina’da da öndeyiz. Orada da bizi yakalamaları imkansız.Arizona’da da çok büyük bir potansiyel var. Birileri Arizona’yı Biden’a saydılar ama orası belirsiz. Arizona’yı alamaz dediler ama Arizona’ya ihtiyacımız bile yok. Tabi alırsak iyi olur. Ama en önemlisi Pensilvania’da öndeyiz.Şunu düşünün 690 bin oyla öndeyiz orada. Bunlar yakınından bile geçemezler. Pennsilvania bölgelerinin de başkanlarını sevdiğini öğrenmiş olduk. Michigan’ı da kazanacağımızı söyleyebilirim.

KAZANAMAYACAKLARINI ANLADILAR

“Oradaki sonuçları görünce inanamadım. Oraları kazanmamıza gerek yok. Teksas’ı kazandık ama orayı hesaba katmadılar. Teksas Valisi ise konuştum. Vali, böyle bir şey görmedim dedi. Sayılara bir bakarsak inanılmaz bir gece geçiriyoruz. Eyaletleri bir anda kazandık.Dedim, ne oldu bir anda. Sonra açıklamalar geldi. Bir dakika dediler. Ne olduğunu ben size söyleyeyim. Kazanamayacaklarını anladılar, sonra mahkemeye gidelim dediler.

SEÇİMİ KAZANDIK, YÜKSEK MAHKEMEYE GİDECEĞİZ

“Florida muazzam bir başarıydı. Ohio’da müthiş bir eyalet oraya da bayılırım. Orada da yaklaşık 500 bin oy farkla kazandık. Sora bir anda her şey durdu. Bu bir hiledir.Kazanmaya hazırdık bu seçimi ve açıkça kazandık. Biz hukukun düzgün bir şekilde işlemesini istiyoruz. Bu yüzden Yüksek Mahkeme’ye gideceğiz. Oyları sabahın 4’ünde işlemelerini istemiyoruz. Biz bu seçimi kazandık. Tüm destekçilerime teşekkür etmek istiyorum.
Kaynak Yeniçağ