Son Dakika Haberler

Feyzioğlu’dan adaylık ‘şartı’

Feyzioğlu’dan adaylık ‘şartı’
Okunma : 142 views Yorum Yap

imageTBB Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP genel başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Fox televizyonunda İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. CHP’deki kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, “Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa ortasahadan forvete geçerim. Aday olurum” diye konuştu.
Feyzioğlu’nun açıklamaları şöyle:
Ben bölmeye değil birleştirmeye aday olurum. Benim tabiki bir siyasi görüşüm var. 15 gün içerisinde şimdi size soruyorum; ‘biz Cumhurbaşkanlığı seçimi hezimetini konuşuyor muyuz?’ ‘Konuşmaya vakit var mı?’ Yok. ’30 Mart’ı konuştuk mu?’ Hayır. ‘Türkiye’nin hangi temel meselesini konuşup hangi temel noktalarda bir araya gelebileceğimizi biliyor muyuz?’ Hayır. Bunların hiçbirine izin verilmedi. Yani iktidar alternatifi olacak büyük senfoni orkestrasını nasıl kurmalıyız ve hangi kadrolarla kurmalıyızı konuşan var mı? Yok! Zaten bunlar konuşulmasın diye 15 gün sonraya baskın bir kurultay yapılıyor. Hiçbir demokratik şartı gerçekleşmeden. Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa ortasahadan forvete geçerim.”
Feyzioğlu, Küçükkaya’nın “Yani aday olursunuz” diye sorması üzerine ise, “Elbette olurum. Niçin olmayacağım. Bu benim demokratik hakkım ve milyonlarca yurttaşın bana talimatı” ifadelerini kullandı.