Son Dakika Haberler

BALYOZ DAVASINDA HALKTAN SAKLANAN GERÇEKLER. Zafer Savaşkan

BALYOZ DAVASINDA HALKTAN SAKLANAN GERÇEKLER. Zafer Savaşkan
Okunma : 116 views Yorum Yap
Zafer Savaşkan

Kamuoyunda unutturulmaya çalışılan Balyoz davası, belgeler hakkındaki soruları cevapsız bırakıyor, Balyoz davası devam ediyor. Sessiz ve derin yapılanmanın sonucuna gelinmiş olsa da komutan eşleri ve diğer tutuklu mağdurları, halkın bazı gerçekleri bilmesi için kamuoyunu aydınlatmaya çalışıyor.

Toplum yaşanılanları unutmuş gibi gözüküyor. Yandaş basın ısrarla haber yapmıyor. Diğer basın ise korkularının esiri olmuş. Vardiya Bizde sitesi ise bu mücadelenin takipçisi ve sorgulayıcısı. Balyoz davasında bilinmeyen ve cevaplanmamış soruları yayınladılar.

Balyoz Davası’ndan tutuklanan komutanların eşleri ve aileleri tarafından kurulan Vardiya Bizde Platformu Balyoz Davası’nda halktan saklanan gerçekleri 10 madde haline getirdi.

İşte o gerçekler:

· Bu davayla ilgili 2000’e yakın sahtecilik iddiası olduğunu ve bunların yurtiçi ve yurtdışı seçkin bazı kurumlar (ARSENAL, ODTÜ, YTÜ, BOĞAZİÇİ ve MARMARA Üniversitesi gibi) ve bilirkişilerce ispatlandığını BİLİYOR MUSUNUZ?

· İddianamede suç atfedilen belgelerin tamamının imzasız ve CD’ler içinde kayıtlı dijital belgeler olduğunu BİLİYOR MUSUNUZ?

· Atılı suç döneminde yurtdışında bulunan ve iddia edilen suç konusu faaliyetlerde bulunmasının maddeten mümkün olmadığı belgeler ile kanıtlanmış olan sanıklara bu davada hüküm verildiğini BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  Sanıklar tarafından hazırlandığı iddia edilen CD’lerin üzerlerinde hiçbir sanığın parmak izine rastlanmadığını BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  İddia makamının mahkemeye yaptığı 360 talepten 358’inin kabul edilip, buna karşın savunma makamının yaptığı 943 talepten sadece 7’sinin kabul edildiğini (tarafsız ve adil yargılama!)BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  Balyoz diye bir seminer olmadığını; 1.Ordu’da 2003 yılında icra edilen seminerin adının 1. Ordu Plan Semineri olduğunu BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  Sahte Balyoz harekat planının seminerde provasının yapıldığının iddia edildiğini ama seminere ait olan kayıtların hiçbirinde Balyoz isminin geçmediğini BİLİYOR MUSUNUZ?

·  Seminere Ankara’dan katılan (Genelkurmay Başkanlığınca görevlendirilmiş) 15 gözlemcinin seminerde usule aykırı hiçbir şey olmadığını ve her şeyin normal seminer kapsamında geçtiğine dair rapor hazırladıklarını BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  Diğer tüm tanıklar gibi, iddianamede darbeyi önlediği iddia edilen Aytaç Yalman’ın ben Balyoz’u ilk defa 2010’da mahkeme süreciyle birlikte duydum dediğini BİLİYOR MUSUNUZ?
 
·  Mahkemenin, savunmanın tüm ısrarına rağmen Aytaç Yalman’ın tanıklığını reddettiğiniBİLİYOR MUSUNUZ?
 
Bunları biliyorsanız;

Takdir yüce Türk milletinindir.

Vardiya Bizde