Son Dakika Haberler

Hatadan Sarıyer’e İstanbul’a Fatura Kesemeyiz

Hatadan Sarıyer’e İstanbul’a Fatura Kesemeyiz
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ersin Özer, İBB Meclis üyesi İsmail Çarboğa’nın konuşmasında Hakkari Belediye Başkanı’na yapılan haksızlığı dile getirdiği için CHP’nin görüşünün dile getirdi, bu ve buna benzer hukuki süreçlerde hakkızlıklar yapıldığı ve bir Meclis üyesinin, bir Belediye Başkanı’nın hatasından bütün Sarıyer’e ve İstanbul’a fatura kesemeyiz, dedi

CHP Grup Başkanı Ersin Özer kürsüden yapmış olduğu açıklamada: 99’da yaşanan Sayın Cumhurbaşkanımızın yaşadığı adaletsizlik veya demokrasi eksikliğinden dolayı biz de grup olarak rahatsızlığımızı dile getirmiş bulunuyoruz

 Hakkari meselesi bütün Türkiye’yi ilgilendiriyor.

Bugün bir partinin iktidar olması Diğer partilerinde muhalefette olması bazı hakların elden alınması için gerekli sebepleri oluşturmuyor, çok önemli bir şey söylendi. Belediye Başkanı seçilmeden önce kanun maddelerinde çok net bir şekilde belirlenmiş seçilme hakkını yerine getirebilecek Türkiye vatandaşları bu seçimlere girebiliyor ve Yüksek Seçim Kurulu’ndan bununla ilgili izinleri çıkıyor.

SARIYER’E, İSTANBUL’A FATURA KESİLEMEZ

Hakkari Belediye Başkanımız görevden alınmadan önce yılarca devam eden bir dosya vardı. Tamamlanamamış, suçlu olarak adledilmemiş, ya da bir hüküm verilmemiş, Bu dosya maalesef 12 yıl sonra başka bir dosyada kendisine bir soruşturma açılıyor ve bu soruşturma sonucunda da suçlu olduğu adli makamlar yani devletin belirlediği hakim ve savcılar tarafından suçlu bulunduğu ortaya konulmadan maalesef kayyum atanarak görevden alınıyor, bugün Sarıyer Belediyesi’ndeyiz, Bugün bir meclis üyemizin hatasından, bir Belediye Başkanı hatasından bütün meclisi, bütün Sarıyer’e, bütün İstanbullu birebir’de fatura kesemeyeceğimiz çok kesin.

TERÖRÜN VE TERÖR DESTEÇİLERİNİN KARŞISINDAYIZ

Genel Başkanımızın söylediği gibi biz terörün ve terör destekçilerinin karşısında bir siyasi partiyiz. Bununla ilişkilendirilmiş bir durum var ise hukuki çerçeve içerisinde dava süreci tamamlandıktan sonra  tabiki görevden alınma olabilir. Bizde bunun karşısında durmayız, mutlak süreç de dava sonucunda alınmış karar uygun bir şekilde siyasi partimiz kendi gündemini o şekilde devam ettirir.

Bugün adalete Hakkari halkının  ihtiyaç duyduğu kadar yarın bir başka  parti veya bir belediye başkanı bu adalete ihtiyaç duyacaktır. bugün göstermiş olduğumuz davranış hukuki boyutta herkesin hakkının teslim edilmesidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)