Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediye Meclisinde Siyaset Isınmaya Başladı

Sarıyer Belediye Meclisinde Siyaset Isınmaya Başladı
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Haziran Ayı 2. Oturumu Belediye meclis salonunda gerçekleşti. Öğlen saatlerinde yapılması gereken meclis Cuma namazı nedeniyle namaz sonrası başladı.

Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu Haziran 2. Oturumuna katılmadı. Pazartesi meclis oturumlarını bilakis kendi yönetiyor.

Saatler süren grup toplantısı sonrası meclisin 2. Oturumunu açan Meclis Başkanvekili Meltem Pir, 19 maddelik gündeme geçmeden önce gündem dışı konuşmak isteyen meclis üyelerine izin verdi.

MECLİS’DE SİYASET ISINMAYA BAŞLADI

Meclis Üyesi Zana Gümüş, Gençlik eğitim sorunları ve yurtdışı giden öğrencilerin siyasi nedenlerle geri dönmemesi. Beyin göçü nasıl durdurulacak konusunda konuştu.

Meclis Üyesi İsmail Çarboğa, Görevden alınarak gözaltına alınan ve kayyum atanan Hakkari belediye başkanı ve uygunsuz hukuk sistemi hakkında konuştu.

AKP Grup Başkanvekili Erol Akkuş, CHP meclis üyelerinin konuşmalarına cevaben: Eğimde memnuniyetsizlik %25 olarak açıkladılar demekki % 75 memnun olarak kabul etmeliyiz. Eğitimde ne kadar başarılı olduğumuzu her ilde açmış olduğumuz üniversite sayılarına bakarak görebilirsiniz dedi. Hakkari Belediye Başkanı PKK üyesi olduğu için göreven alınmıştır dedi.

Meclis Başkanvekili Meltem Pir, Gruplara cevaben yeni getirilen MEB’in Eğitim düzeninde MESEM’in yeniden incelenmesini rica ediyorum, çünkü bunlar çocuklarımızı okullarda uzaklaştırıyor. Eğitimden uzaklaştırıyor. Laik’lik den uzaklaştırılıyor.

CHP Grup Başkanvekili Ersin Özer’de, AKP Grup Başkanvekilinin Hakkari Belediye Başkanı PKK üyesi demesi ve CHP Meclis üyesi İsmail Çarboğa’yı eleştirmesi üzerine CHP adına cevap vererek Devletin belirlediği hakim ve savcılar tarafından suçlu bulunduğu ortaya konulmadan maalesef Kayyum atanan görevden alınıyor, bugün Sarıyer Belediyesi’ndeyiz, Bugün bir meclis üyemizin hatasından ya da bir Belediye Başkanı hatasından bütün meclisi, bütün Sarıyer’i, belki bütün İstanbullu birebir’de fatura kesemeyiz. CHP olarak teröre ve terör destekçilerine karşıyız, dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)