Son Dakika Haberler

Tarihi Kentler Birliği Başkanı Mansur Yavaş oldu.

Tarihi Kentler Birliği Başkanı Mansur Yavaş oldu.
Okunma : Yorum Yap

Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı Birlik Meclisi 2024 Yılı Olağan 1. Toplantısı gerçekleştirildi. CHP Yerel Yönetimlerden Sorunmlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek toplantıya katıldı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 495 oy ile Tarihi Kentler Birliği Başkanı seçildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Oksu Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi oldu.

Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı Birlik Meclisi 2024 Yılı Olağan 1. Toplantısı İstanbulDa gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Tarihi Kentler Birliği Meclis Üyeleri oylarını kullanarak yeni dönem başkanlık ve yönetimini seçti. Başkanlık seçimleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Hatay Belediye Başkanı Mehmet Öntürk arasında gerçekleşti.

CHP YİNE SEÇİMLERİ KAZANDI

Yavaş, 495 oy alarak Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı’na seçildi. Seçimlerin ardından konuşan Yavaş, Kültürümüzü koruyoruz. Kültürün korunması, kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmayı, kültürün yok olmamasını sağlıyor. Bir yandan da turizm ve istihdam sağlıyor. Bu yönleriyle çok çok önemli, hayırlı olsun diyorum. Daha önceden pek böyle rekabetli bir seçim olmuyordu ilk defa oldu dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)