Son Dakika Haberler

OKUL HİZMETLERİ, EĞİTİM, ÖNCELİĞİMİZ

OKUL HİZMETLERİ, EĞİTİM, ÖNCELİĞİMİZ
Okunma : 1.685 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi Şubat ayı 1. Oturumu Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM) de gerçekleşti. CHP Sarıyer İBB Meclis Üyesi Görkem Kurşun, Sarıyer Belediye hizmetleri ve İBB’nin eğitim çalışmaları konusunda bilgi verdi.

OKUL HİZMETLERİ, EĞİTİM, ÖNCELİĞİMİZ

CHP Sarıyer İBB Meclis Üyesi Görkem Kurşun Meclis kürsüsünden yapmış olduğu bilgilendirme açıklamalarında : Sarıyer Belediyesi olarak Sarıyer’de eğitim iyileşmesi için okullarımıza fiziki olarak katkıda bulunduk. 2020 yılı içerisinde bunların bazıları ise;

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından 44 okulumuzun çeşitli ahşap ihtiyaçları, kent mobilyalarını yenileme ve düzenleme çalışmalarını yaparak kauçuk alanları da yeniledik.

Fen işleri Müdürlüğümüz tarafından 18 okulumuzun çatı bakımını, iç ve dış cephe badana ve tadilatını, engelli tuvaletleri de dahil olmak üzere tüm tuvaletlerini yeniledik ve okul bahçe asfaltlarını yaparak ayrıca birçok okulumuzun da lojman tadilatlarını yaptık.

OKUL EĞİTİMİNİN KAPALI OLDUĞU GÜNLERDE HİZMETLER DEVAM EDİYOR

Destek Hizmetler Müdürlüğümüz bünyesinde 9 okulumuzun son 3 ayda Atatürk Büstlerini ve Atatürk Köşelerini yeniledik. Tüm okullarımıza Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı dağıttık. 3 okulumuzun öğretmen odalarını ve öğrenci dolaplarını fiziki şartlarını iyileştirmek adına yeniledik.

İBB Meclis Üyesi Görkem Kurşun okul hizmetlerinin ve eğitim birinci öncelik olduğunu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Eğitime destek projelerinden bir kaçını açıkladı.

Görkem Kuşun konuşmasında şunları söyledi;
Başkanımız Şükrü Genç’in eğitime destekleri kapsamında yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından 18 okulumuzun kazan daireleri, spor alanları, okul tribünleri, giriş ve çıkış kapıları, aydınlatma alanları ve bahçe duvarı korkuluklarını yeniledik.

Bir başka konuya dikkat çekmek isterim ki, Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından pandeminin, Sarıyerimiz üzerindeki etkisini azaltmak adına tüm okullarımıza dezenfektan ve dezenfekten aparatları dağıttık.

Ayrıca pandemi öncesinde toplu bir törenle tüm okullarımıza temizlik malzemesi dağıttık.

Son olarak 15 okulumuzun da petek ve kalorifer sistemlerini bakım ve onarımdan geçirdik.

7 BİN ÖĞRENCİYE 800 TL EĞİTİM YARDIMI

Başkanımızın öğrencilerimize bir başka katkısı ise Sarıyer Belediyesi olarak Sarıyerli İlk, Orta ve Lise 7 bin öğrencisine 8 aylık eğitim süreci içerisinde toplam da her öğrenciye 800 Tl eğitim desteğinde bulunuyoruz.

İBB Meclis Üyesi Görkem Kurşun İBB’de görevli bulunduğu hizmetler içinde bulunan çalışmaları hakkında bilgi verdi.

33 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak; Genç üniversiteli desteği kapsamında kendisi veya ailesi İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yıllık 3200 Tl nakdi yardım gerçekleştirdik. 2019-2020 yılı arasında 30 bin öğrenciye, 2020-2021 eğitim yılı içerisinde ise 33 bin öğrenciye eğitim desteğinde bulunduk.

78 BİN ÖĞRENCİYE 300 TL

“Sen Oku Diye” öğrenci eğitim desteğin içerisinde yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına yılda bir kereye mahsus toplamda 78 bin öğrenciye 300 Tl yardımda bulunduk.

Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde “Asgari Eğitim Destek Paketi” ile tamamı hayırseverler tarafından karşılanan tek sefere mahsus toplam 3200 öğrenciye 250 Tl nakdi yardımlarda bulunduk.