Son Dakika Haberler

SARIYER ZOR DA OLSA KAZANDI

SARIYER ZOR DA OLSA KAZANDI
Okunma : 100 views Yorum Yap

Hakemler: Muhammet Ali Metoğlu (Rize), Ramazan Ufuk Avdaş (Eskişehir), Tolga Özcan (İzmir) (4. Hak: Önder Turgay Demirdak, İzmir)

SARIYER: Ali- Ozan, Abdullah Karmil, Özgür, Feyyaz- Hüseyin, Adem Serkan), N. Fatih- Alim (Fırat), Yaser, Abdullah Topkara (Bertul)

Maçın favorisi Sarıyer, zor ama çok zor bir maçtan sonra üç puanı almayı bildi. Ligin orta sıralarında olan bir takıma karşı Sarıyer göze hoş gelen bir futbol oynayamadı. Belirgin şekilde Sarıyer’de bir yorgunluk görünüyor. Lige fırtına gibi giren ve fikstür yardımı ile de başarılı bir grafik çizen Sarıyer, belki de erken form tutmanın handikapını yaşıyor. Zira erken form tutan takımlar zamanla inişe geçer. belki de Sarıyer o anı yaşıyor. Böyle ise ki görünen o dur. O halde İş Teknik elemanlara kalıyor. Takımın mevcut kadrosu ile ligi sonuna kadar götürebilmesi çok güç. Takımda direkt oynayan futbolculardan sakatlanan ve ceza alanın yerine girenlerin aynı randımanı vereceği beklenemez. O nedenle takımın kesinlikle bir kaç mevki için takviye edilmesi şart. Bu başarılırsa şampiyonluk lig sonuna kadar kovalanabilir ve mutlu sona ulaşılabilir. Çok şeyler yazılabilecek iken, üç puan yazılabilecekleri de silip süpürdü. Oysa doğruları yazmak, teknik elemanların da bunlardan yararlanması gerekir.

Rakip Sarıyer’e karşı çok iyi mücadele etti. Hatta d ha olumlu top gezdirdi. Fakat gole gidecek tek pozisyonları bile yok. Hatta hatırı sayılır bir şut bile atamadılar. Sarıyer’de defans fazla hata yapmadı. Ozan ilk yarıda çok iiy idi. Orta ikili vasatın üzerinde ama Feyyaz bekleneni veremedi. Takımın orta sahası bu maçta da fazla etkili olamadı. Adem top dağıtmakla fena değildi ama ağır hnareket ediyor, keza Hüseylin eski Hüseyin değil, N. Fatih de yorgun göründü, Forvette terslik yine devam ediyor. Alim’in randıman vermediği sağ kanatta oylanılması, takımı frenliyor. Sola alındıktan sonra oyun hareketlilik kazandı. Bir yanlış uygulama da madem Serkan Balcı oynayacak durumda neden yedek bekletilir anlaşılır gibi değil. Eğer sakatlığı vardı, takımın kötü oyunu nedeni ile sakatlığı riski göze alınarak oyuna alınmışsa, mesele yok. Serkan oyuna girerek takımı rakip ceza alanı içine taşıyıp durdu. Yaser yine eski Yaser her hava topunu indirdi ama yararlanan olmadı. Abdullah Topkara ayağında çok top tutarak oyundan düştü, yeteri kondisyona da sahip olmadığı için rakiplerini kovalamadı. Alim bilhassa sol kanada kaydırımldıktan sonra oyuna ağırlığını koydu ve nefis ortası ile Yaser golü buldu ve Sarıyer’i ipten aldı.

Görünen en büyük noksanlık, sürekli topa sahip olmakla oyuna hakim olunur anlayışı ile hareket ederken, ısrarla geri pas yapılarak rakip alandan uzaklaşılması ve rakip takımın presi karşısında takımın dağılması… Ama belirtmekte yarar var; futbolcuların yardımlaşma gayreti ve yenilgili kabul etmemeleri çok iyi. Bir diğer husus Sarıyerli futbolcuların çok tedirgin görünmeleri, bunları da ortadan kaldıracak olan teknik elemanlardır