Son Dakika Haberler

Suç üstüne suç….

Suç üstüne suç….
Okunma : 122 views Yorum Yap

atilla kart

Recep Tayyip Erdoğan’ın , Konya’da bugün yapacağı seçim mitinginin programı,  Konya Valiliği tarafından kamuoyu ile Devletin ilgili birimlerine yazı ile duyurulmuştur. Başka bir anlatımla ; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Valilik Makamı ,  AKP’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın “Özel Sekreteryası” görevini üstlenmiştir.

Benzeri uygulamaların diğer İl’lerde de yapıldığı anlaşılmaktadır. Hem seçimlerin temel hükümlerine ve hem de YSK kararlarına aykırılık teşkil etmekten öte; Devlet nüfuzunun kötüye kullanılması ve seçim suçu niteliğinde olan bu olayın takipçisi olacağımızı öncelikle ifade ediyor ve YSK’nu ivedi olarak göreve davet ediyoruz. Öte yandan; yine Tarafımıza ulaşan bilgilere göre, Konya’da bazı Okullardaki öğrenciler ile  (Selçuk ve Anadolu İmam Hatip Lisesi gibi)  Seydişehir Eti Alüminyum’daki çalışan işçiler Kanunsuz Emir ve Talimat yoluyla ve zorla mitinge götürülmek üzere hazırlıklar yapılmaktadır. Bu olayın da takipçisi olunacağını yine kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

Anlatımı yapılan her 2 olayla ilgili olarak YSK’nun; derhal önleyiciuygulamaları yaparak, ilgililer ve kanunsuz emir ve talimat verenler ve yine seçim suçu işleyenler hakkında re’sen Cumhuriyet Savcılığı sürecini başlatması gereğini ihbar ediyor ve duyuruda bulunuyoruz.

 

                                                                Atilla Kart

                                                                                              Konya Milletvekili