Son Dakika Haberler

YÜZBİNLERE ULAŞTIKÇA ÖNLEMLER ARTIYOR

YÜZBİNLERE ULAŞTIKÇA ÖNLEMLER ARTIYOR
Okunma : 33 views Yorum Yap

14. Günde Adalet Yürüyüşü İstanbul’a yaklaşırken çeşitli provokasyonlar sıklaşmaya başladı.

Bolu merkezde “sözlü “ sataşmalar, Düzce’de kamp alanına “bok” dökülmesi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne “mermi” atılması ile bundan sonra yaşanacak ve oluşabilecek her türlü müdahalenin önüne geçebilmek için bazı önlemler alınmasına gerek duyuldu.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek Adalet Yürüyüşünün 14. Gününde yapılan provokasyonlar ve Düzce’den İstanbul’a gelirken sıklaşan sataşmalar nedeni ile gerekli önlemlerin alınması için Görevli ve Güvenlik Yelekleri yaptırarak kortejde yürüyüş düzeninin daha sağlıklı olması için önlemler alınmasını sağlıyor.

Gökan Zeybek yapmış olduğu açıklamada “ İstanbul’a yaklaştıkça gerçekten büyük katılımlar olmaya başladı. Yollarda sataşmalar oluyor, bunlara alkışlarla cevap veriliyor, aşırı tahrik ve provokasyon tehlikesine karşı bir dizi önlemler almaya çalışıyoruz. Sadece asker polis gibi güvenlik güçleri ile değil aynı zamanda istanbul’a yaklaştıkça yüzbinlere, milyonlara ulaşacak olan kitleyi idare edebilmek için tecrübeli arkadaşlar görevli yelekleri giyerek düzenli yürünmesini sağlayacağız. Kitle gittikçe çığ gibi büyüyor. Tarihin en büyük kutlu direnişi, yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Bunun sorumluluğu ve bilincinde hareket ediyoruz. Yürüyüşün sağlıklı bir şekilde kontrolu olarak devam etmesi için bazı önlemler alıyoruz” dedi.