Son Dakika Haberler

Boynerleri Boykot! İbrahim BALCI.

Boynerleri  Boykot! İbrahim BALCI.
Okunma : 93 views Yorum Yap

Her dönem TUSİAD’ın başkanlığına yeni bir zengin seçilir. İlk hafta kutlamaları kabul eder, ikinci hafta devlet katında ziyaretlere başlar, sonraki haftalar ülkenin sahibi olur çıkar!
TUSİAD’ın başkanı Ümit Boyner! Yani bir hanım… Kibar, narin, nazik, asaletli, merhametli, ülke sever olmalıydı. Aslında böyle olmak zorunda görmeliydi kendisini.
Ama hak getire!
TUSİAD milli gelirin yüzde ellisinden fazlasını kazançları hanesine yazan bir avuç tuzu kuru, Karun gibi zengin; paralarının büyük çoğunluğunu ülke dışında bankalarda saklayan; ne olur ne olmaz düşüncesi ile ülke dışında yatırım yapıp, villalar alan bir avuç zengin! Çalıştırdıkları işçinin iflahını kesen; grev yapan tek işçisini dahi kale almayı zül addeden acımasız patronların seçtiği, temsil yetkisi verdiği Ümit Boyner Hanım Başkan!
Ümit Boyner Hanım başkanlığının hayrını görsün!
Konuşurken karnından değil, sözcükleri akıl süzgecinden geçirerek konuşsun. Öyle ileri-geri, ulu orta, ölçüp tartmadan konuşmasın! Konuşup da çuvalla inciri berbat etmesin!
Şunu da iyi bilsin Türk halkı uşak değildir! Uşak olmayı, görev başında bulunanların kulu olmayı tam 622 yıl sonra elinin tersi ile geri itmiş, vatandaşını kul kabul edenleri ülke dışına atmıştır.
O dönem görev başında bulunanlar karnından konuştukları, halkını kul gördükleri ve işbirlikçi oldukları için 622 yıllık imparatorluğun yıkılmasına, ülkenin işgaline neden olmuşlardır. Bir Mustafa Kemal zuhur etmeseydi, üstün zeka ve askeri dehası ile meslekten olan arkadaşlarını etrafına toplamasaydı; sivil millicileri görev başına getirmemiş olsaydı, Türkiye’nin bugün ne halde olabileceğini kendini bilen hiçbir Türk düşünmek bile istemez!
İmparatorluk yerine kurulan Cumhuriyet! Tüm mazlum uluslara örnek olmuş, ilham vermiş olan Türkiye Cumhuriyeti nasıl oluyor da tartışılır hale geliyor! Çıkıyor bazı sivri akıllı TV lerde “Kemalizm tartışılmalıdır” diyor. Türkiye’nin ağırlığı kadar taş düşsün kafana emi?
Birkaç gün önce Zenginler kulübünün başkanı Ümit Boyner, düşüncelerini aktardı. Ülke kaosta ya, bu kaostan kurtulması için Anayasa’nın değiştirilmesini şart koştuğu gibi, bir de ekip kurdurmuş anayasa hazırlatmış. Bu arada fikrini de söylüyor: “”Anayasanın değiştirilmesi hükmünü taşıyan maddelerde değiştirilmelidir” ama diyor “Türkiye Devleti Cumhuriyettir” bu kalsın diyor!
Yok be! Yahu sen kimsin be? Sen anayasa yapma hakkını kimden aldın! Yoksa sahibi olduğunuz tekstil fabrikalarında dokutturdunuz da oradan mı metre metre aldınız! Anayasa kumaş değil bilesiniz! Ne paralan alınır ve ne de torpille ele geçirilir. Halkın iradesi ile meydana çıkar.
Diyarbakır’da, ayrılıkçı Kürt siyasilerle halay çekerken aklından geçen; Anayasayı onların istediği şekilde değiştirmek miydi yoksa! Aynı şeyi eşiniz Cem Boyner’de siyasi parti kurduğu zaman yapmış; Kürtlere özgürlük teraneleri ortaya atmıştı ama kurduğu parti binde üç dört gibi gülünç bir oy alarak rezil kepaze olmuş, siyasi arenadan çekilmişti. Yani Bu halk ona inanmamış ve tokadı suratının tam ortasına vurmuştu.
Sayın Zenginler Kulübü Başkanı Ümit Boyner, sizde tokadı suratınızın tam ortasına yediniz ama farkında değilsiniz. PKK lı olmaktan hüküm giymiş, sonradan milletvekili seçilerek meclise girmiş olan Sabahat Tuncel, ayaklanışın provalarını yapan PKK yanlısı BDP lilere mani olmaya çalışan Emniyet Müdürünün suratını tokadı atarken neredeydiniz? Olayı deklarasyon yayınlayıp kınadınız mı? Aslında o tokat sizin suratınıza vurulmuştur. Uyanın artık; kişisel sorunlarınızı, menfaatlerinizi Ülkenin bütünlüğüne kastederek korumaya çalışmayınız!
Önerilerinize göre Cumhuriyetin niteliklerini sorguluyorsunuz; milli dayanışmayı, insan haklarına saygılı olmayı, Atatürk milliyetçiliğine bağlılığı ve demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmasının değiştirilmesini öneriyorsunuz. Ayrıca devletin bütünlüğü, resmi dili, milli marşı ve başkentinin sorgulanmasını; Türkiye Devleti, ülkesi ve milleti
ile bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir.” Kesin hükmünün de değiştirilmesi talebinde bulunuyorsunuz. Tabii İstiklal Marşının da kaldırılmasını!!!
Aslında siz Türkiye’yi bir an evvel bölelim diyorsunuz da bunu kıvır kıvır kıvırtarak ifade etmeye, yavaş yavaş hazmettirmeye çalışıyorsunuz!
Millete sekiz yıldır narkoz enjekte edildi, uyutuldu, uyutulmaya devam ediyor. Siz para babaları da siyasi güçü arkanıza aldınız at koşturup duruyorsunuz. Devam edin bakalım bu çabanız nerelere kadar gidecek, neler elde edecek neler kazanacaksınız?
Sizin TUSİAD’ınız bir dönem devrin iktidarına kan kusturdu. Ecevit iktidarını devirmek için günlerce sayfalar dolusu ilan verdi. Halkı isyan ettirmek için, yalan yere “YOK” sattılar! Ecevit iktidardan düştükten bir gün sonra bütün “YOK” satan mallar ucuz fiyatla pazara döküldü. O zaman yüzünüz belli oldu ama galibe aradan yıllar geçtiği için unutuldu. Aslında unutulmadı da son sekiz yılda halka narkoz verilerek uyutuldu. Halk uykuda iken sizlerde at koşturup duruyorsunuz.
Sizin Ecevit hükümetine yaptığınızı bu halk Boynerlere yapsa, yani Boynerlere ait olan mallar boykot edilse ve bu boykot bir kaç ay devam ettirilse, Beymen mağazalarına bir günde bir Allah’ın kulu girmese, sizin durumunuz Ecevit hükümetinden kötü olur ya!
Ne var ki bizim halk hala uyanmış değil, bir türlü narkozun tesirinden kendini kurtaramıyor.
Şeytan bu ya! Aklıma girip duruyor; Acaba TÜSİAD ile Hükümet ve AB el ele verip Ülke bütünlüğünü yok etmek mi istiyorlar. Eyaletlere, ya da birkaç bölgeye ayırarak parçalamak mı istiyorlar?
Tövbe, tövbe, tövbe!
İbrahim BALCI