Son Dakika Haberler

BU MAÇ GALİBİYETLİ BİTMELİYDİ! İbrahim BALCI

BU MAÇ GALİBİYETLİ BİTMELİYDİ! İbrahim BALCI
Okunma : 95 views Yorum Yap

Sarıyer kendi alanında oynadığı son maçında, düşme hattındaki takımlardan Altınordu’ya      (1-0) yenilerek çok kıymetli üç puan kaybetti. Oyuna baktığımızda Sarıyer’in maçı kazanacak gücü yoktu. Zira düşme hattından kurtulmalarının verdiği rahatlıkla, sanki lig maçlarını bitirmiş gibiydiler. Adeta Amacları olmayan bir topluluk halindeydiler.  Sahada kaptan Ethem de olmasaydı Sarıyer’i arar dururduk. Kaptan Ethem bu maçta da takımı hezimetten kurtardı.

Sarıyer klasik tertibi ile maça başladı. Cemre-Sinan ikilisinin ileri uçta yer almaları Sarıyer için avantajdı ama bu avantajı kullanamadı. Zira Sarıyer orta sahası belki de sezonun en kötü maçlarından birini oynadı. O kadar bilinçsiz ve kötü oynadılar ki devamlı geri dörtlü ile paslaşarak kendi kendilerini güç durumlara düşürdükleri gibi Sinan ile Cemre’ye olumlu hiç pas atamadılar. Sarıyer gibi bir takım 90 dakika içinde bir tek akın yapmaz mı? Yapmadı işte.

Oyuncu değişikliğinde de isabet yoktu. Zira Cemre’nin çıkarılması şanssızlıktı. Çünkü, Cemre’nin yerine oyuna golcü bir forvet alınmadı. Oyuna giren orta saha futbolcusu Semih oldu. Böyle olunca da orta saha beşlenmiş oldu. Çıkan Cemre’nin yerine Efecan ileri sürülseydi belki daha yararlı olurdu bu da yapılmadı. Böyle yapılması istendiyse de bunu Efecan yapamadı. Sinan ileri de tek başına kaldı. Sarıyer’in bu zaafını  rakip fırsatı kaçırmadı sağaçıkları ve santraforlarının üstün gayretleri ile Sarıyer kalesine yüklendi durdu. Kazandıkları bir frikikle de golü atıp üç puanı aldılar.

Sarıyer bu maçı kazansaydı ligi kesinlikte ilk sekiz takım arasında bitirecek ve gelecek sezon Türkiye Kupasına katılma hakkını elde edecekti. Bunun girdisi Sarıyer kulübünü 250 ile 300 bin lira önem hayli önemli bir miktar olacaktı.

Şimdi ne olur? Sarıyer ilk sekize nasıl girer? Biraz da buna bakalım. Önümüzdeki hafta Sarıyer’in maçı yok.  Şu an Puanı  40.  Hükmet galibiyetle puanı 43 olacak. Bu duruma göre; Alanya’nın Kırklareli ile berabere kalması; 1461 Trabzon’un Sporun Ünye ile rakip alanda berabere kalması ya da yenmesi; Eyüp’ün B. Şeker ile berabere kalması ya da yenilmesi; Bandırmanın Denizli’yi yenmesi ya da berabere kalması; Altınordu’nun Ad. Demirspor’a yenilmesi ya da berabere kalması; Körfez’in Çankırı’yı yenmesi ya da berabere kalması halinde Sarıyer ligi 7’ci, en kötü ihtimalle 8’ci bitirir ve Türkiye Kupasına katılma hakkını kazanır. Aksi halde yani Alanya ve Kırklareli maçından her hangi birinin kazanması,  Çankırı’nın körfezi yenmesi ; Denizli’nin Bandırma’yı, Ünye’nin 2461 Trabzon Sporu  yenmesi halinde Sarıyer Türkiye Kupasına katılma hakkını elde edemez.

.Bekleyelim göreceğiz.

Yazan: İbrahim BALCI