Son Dakika Haberler

Büyük Sonuç ve Zor Maç! İbrahim Balcı

Büyük Sonuç ve Zor Maç! İbrahim Balcı
Okunma : 121 views Yorum Yap

Sarıyer, kendi alanında lider Bandırmaspor’dan revanjı aynı skorla aldı (2-1). Hem de çok başarılı bir oyundan sonra… Rahatsızlığım nedeni ile bu maçı seyredememenin acısını içimde hissettim. Ethem, Sinan, Efecan, tekrar yuvasına gelen Turgay çok iyi oynamışlar! Bütün futbolcular büyük imkânsızlıklar içinde ellerinden geleni yapmışlar ve başarıya ulaşmışlar. Aslında Sarıyer yönetiminin ve futbolcularının, moral bakımından böyle bir sonuca ihtiyacı da vardı. Bunu da elde etti. Hem yöneticilere hem futbolculara hem de taraftarlara güven geldi.

Sarıyer zor günlerin takımıdır! Bu böyle bilinir, en zor zaman da en iyi sonucu alır ve başarıya koşar! İnşallah bu başarısını devam ettirirler. 

Unutmayalım, yine Sarıyer için söylüyorum her önemli başarıdan sonra bir durağanlık çöker üstüne ve beklenmedik şekilde puan kaybına uğrar. Ben bunu çok sık yaşadığım için yarından ürküyorum! 

Ürküyorum çünkü yarın ki rakibimiz ezeli rakiplerimizden Eyüp! Bu takımla yetmiş yıllık geçmişimiz, dostluğumuz ve ezeli rekabetimiz var! Büyük dostluk son dört beş senedir darbe aldı, yaralandı ama inanıyorum bozulmadı, devam ediyordur, edecektir. Her iki taraf seyircisinin aklı selimleri ile hareket etmeleri dostluğu daha da pekiştirir. İnternet denen iletişim aracı ile iki kulübün amigoları birbirleri ile görüşebilir, dostluk yolunda adım atabilirler.  Varsa kırgınlıkları ortadan kaldırabilirler ve maçı karşılıklı tribünlerden rahatça izleyebilirler. Gürültü, patırtı kulüplere ve taraftarlara bir şey kazandırmıyor! Ben Sarıyerli taraftarların böyle bir adım atmasını bekliyorum. 

Ama benim esas korktuğum oynayacağımız maç! Sarıyerli futbolcular lideri yendik, Eyüp’ü de yeneriz der ve maça gereken önemi vermezlerse hüsrana uğrarız! Çünkü Sarıyer tarihi bu tür maçlarla doludur. Her büyük ve önemli maç kazanıldıktan sonra böyle vahim sonuçlar alındı, tekrarından  korkuyorum!

Sarıyerli yöneticilerin çok dikkatli olması, teknik elemanların ve bilhassa Sadi Tekelioğlu’nun  deneyimini bu konu üzerine yoğunlaştırması ve futbolcularının motivasyonunu üst düzeyde tutması gerekmektedir. Gerekli olan futbolculara geçen maçın değil, oynanacak maçın çok önemli olduğunu hatırlatmasıdır.

Şunu da hatırlatmak isterim: Bugüne kadar Sarıyer ile Eyüp 31 lig maçı oynadılar. Sarıyer 18 galibiyet, Eyüp 7 galibiyet aldı. 6 maç beraberlikle bitti. Buna göre Sarıyer favori görünüyor. Ama unutmayalım, lütfen unutmayalım! Yöneticiler, futbolcular, teknik adamlar ve nihayet taraftarlar unutmayalım: Bu maç çok zor bir maç! Şeytanın büyüğü küçüğü olmaz! Şeytan şeytandır, ne zaman çarpacağı belli olmaz!

Aman ha! Şeytana çarpılmayalım!