Son Dakika Haberler

HAKEM ONUR KARABAŞ’ININ YOLU AÇIK OLSUN!

HAKEM ONUR KARABAŞ’ININ YOLU AÇIK OLSUN!
Okunma : 7 views Yorum Yap

İbrahim BALCI
İbrahim BALCI

Sarıyer Yusuf Ziya Stadında lig dokuzuncusu Pendik’i 1-0 mağlup ederek üç puan aldı ve kümede kalmayı ligin bitimine üç maç kala garantiledi.
Sarıyer- Pendik maçı dost iki takımın mücadelesi şeklinde geçti ve kazanan Sarıyer oldu.  Ama futbolu oynayan rakipti! Pendik Spor maçın başından sonuna kadar üstün oynayan taraftı.  Sayısız pozisyon buldular ama bunları değerlendiremediler. Sarıyer kalecisi Osman ‘da en azından üç gollük tehlikeyi önleyerek maça damga vuranlardan biri oldu.
Sarıyer takım olarak çok kötü bir futbol oynadı. Adeta tanınacak gibi değillerdi. Oysa ligin bitmesine daha dört hafta vardı ve matematiksel olarak Sarıyer kurtulmuş değildi. Görüldü ki Sarıyerliler 32 puana sahip olmakla her işin bittiğine inanmışlar ki maç boyu bir futbol adına ortaya bir şey koyamadılar. Bu tedirginlik, bu telaş ve bu stres neden anlamak mümkün değil!
Sarıyer’de Emre Karaman iyi futbolunu devam ettirdi. Pes etmeyen ve maçtan sonuna kadar kopmayan adamdı. Osman ise bir hafta evvel beş gol yiyen bir kaleci olmasına rağmen deneyimi ile kötü havadan sıyrılmasını bildi ve takımının üç puan almasına büyük katkı vererek görevini yaptı.  Ya diğerleri?  Her futbolcu top benden gitsin de nereye giderse gitsin anlayışı içindeydiler… Sarıyer’in golü haklı bir penaltıdan geldi.  Cemre’nin aşırdığı top rakibin koluna çarpınca hakem penaltı noktasını gösterdi ve Barış şık bir vuruşla maçın tek golünü attı.
Rakip takımda oyun düzeni Sarıyer’den çok daha iyi idi. Herkes ne yaptığını biliyordu. Rakibin tek eksiği, yıpratıcı bir santraforunun olmaması ve gol yollarında başarısız olmaları idi.  Rakip takımda Abdullah Yılmaz (72), Arif Çoban (10) ve Azimet Okur (6) çok etkili futbolcular.
İtiraf etmek gerekir ki maçın en iyisi hakem triosu idi. Gerçekten mükemmel bir maç yönettiler. Bu sezon Sarıyer sahasında seyredilen en iyi hakem üçlüsü olduğunu belirtmek isterim. Müsabaka hakemi Onur Karabaş’ın yolu açık olsun, bu yönetimle rahatlıkla süper ligde düdük çalar.
Sarıyer’in üç maçı var. İkisi dış sahada biri kendi sahasında! Bu maçlardan ne kadar puan alır bilinemez ama kendi sahasında, küme düşmesi kesinleşen Sakarya ve rakip alanda ligin alt sıralarında yer alan Giresun ile oynayacağı maçları kazanması halinde ligi 10’cu veya 11’ ci bitirebilir. Bu da lig başından beri düşmemek için mücadele veren bir takım için iyi sonuç olur.
Son üç maçta yapılacak şey, teknik elemanların takımda tutmayı düşündükleri yedek adamlara şans vermek,  onları görmek ve yönetime bilgi vermek olmalıdır.
Bu arada Teknik Direktör Mehmet Birinci de ince eleyip sık dokuyarak kadroyu gözden geçirmeli ve yeni sezonda takım hakkındaki raporunu vermelidir. Yönetim kurulu, iki yıllık seçildiğine göre, hemen transfer çalışmalarına başlamalı ve henüz lig maçları bitmeden isimleri tespit edilen futbolcularla görüşülerek transferler gerçekleştirilmelidir.  Aksi halde çok geç kalınmış olur.
Son haftalarda iyi gelişmeler oldu. Zekeriköy’de belediyeye ait büyük arazi içindeki futbol sahasının Sarıyer Belediyesi tarafından Sarıyer Spor Kulübüne verildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Şükrü Genç ve meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.
Sarıyer Spor Kulübü sadece Sarıyerlilerin değil. Mahalle olarak öyle görülüyorsa da öyle değildir. Çünkü amatör takım olsa öyle düşünülebilir. Sarıyer Profesyonel bir takımdır. Profesyonel lig (I. Lig-Süper Lig) istatistiklerine bakıldığı zaman görüleceği gibi Türkiye genelinde 20’ci sırada yer almaktadır. 13 sezon I. Türkiye Liginde yer alan bir kulüp için bu çok büyük başarıdır. Bu nedenle Sarıyer Spor kulübü Sarıyer İlçesinin kulübüdür. Hatta tüm İstanbullu sporseverlerin kulübüdür. O nedenle, varlığını devam ettirecek ortam Sarıyer Spor Kulübüne sağlanmalıdır. Sahanın Sarıyer Spor Kulübüne verilmesi bir ilk oldu ama gerisi gelmeli ve kulübe gelir getirici tesisler Sarıyer Belediyemiz ve Kulüp Yönetim Kurulu elbirliği ile gerçekleştirilmelidir.
MAXIMUM KARTINIZI ALDINIZ MI? Sarıyer Spor Kulübü taraftarlarının, Sarıyer Spor Kulübü-İş Bankası anlaşması sonucunda çıkarılan Sarıyer Spor Kulübü armalı MAXIMUM Kredi kartını almaları, kulüpleri ile olan sevgi bağının göstergesidir. Bunun ihmal edilmemesi gerekir. Nasıl olsa kredi kartı ile alış-veriş yapılmalıdır. Sarıyer armalı kartla alış veriş yapılırsa kazananlardan biri de sayenizde Sarıyer Spor Kulübü olacaktır. Bunu unutmayalım ve ihmal etmeyelim.
İbrahim Balcı